Mobile

Skype jest teraz śliczny na Androidzie i iOS

Konrad Kozłowski
Skype jest teraz śliczny na Androidzie i iOS
24

Dobra passa Microsoftu trwa. Tym razem zadowoleni możemy być z podjętych działań i rezultatów (co nie jest normą), a posiadacze iPhone'ów, iPadów i smartfonów z Androidem powinni czym prędzej skierować się ku App Store i Google Play, by pobrać odświeżone wersje Skype'a. Zdecydowanie nie powinniście...

Dobra passa Microsoftu trwa. Tym razem zadowoleni możemy być z podjętych działań i rezultatów (co nie jest normą), a posiadacze iPhone'ów, iPadów i smartfonów z Androidem powinni czym prędzej skierować się ku App Store i Google Play, by pobrać odświeżone wersje Skype'a. Zdecydowanie nie powinniście pominąć tej aktulizacji.

Dobrze zaprojektowane i wykonane aplikacje w stylu Metro, a później określane mianem zgodnych z Modern UI, naprawdę mi się podobały. Microsoft najwyraźniej uważał także, że wytyczne odnośnie interfejsu są na tyle atrakacyjne i uniwersalne, że równie dobrze tak wyglądające aplikacje mogą trafiać na Androida i iOS-a. Ostatni ruch definitywnie kończy jednak na ten temat dyskusję, bo wersje aplikacji Skype na iPhone'a i iOS-a stały się zgodne ze standardami każdego z ekosystemów.

skype-for-ios

Taki ruch z pewnością ucieszy zdecydowaną większość użytkowników. Aplikacja na iOS-a posiada wiele wspólnych elementów z innymi programami, jak chociażby dolny panel nawigacyjny oraz możliwość "przesunięcia" rozmowy w bok w widoku konwersacji, by ją szybko wyciszyć lub usunąć. Interfejs stał się przez to nieco czytelniejszy i przyjemniejszy w obsłudze. Dokładnie to samo można powiedzieć o Skypie na Androida - Microsoft poszedł na całość i uczynił swą aplikację zgodną z wytycznymi Material Design.

skype-for-android

Mamy więc do dyspozycji przycisk "+" w standardowym miejscu i pełniący tę samą rolę, co w innych aplikacjach. Dostępne są także zakładki, pomiędzy którymi przełączamy się w górnej części ekranu lub odpowiednim gestem. Zero zaskoczenia czeka na nas w aplikacji na Windows Phone, gdzie Microsoft nie pozostawił wiele niedociągnięć zupełnie bez opieki, skupiając się na finalnym produkcie dla Windows 10 Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu