Mobile

TVN inwestuje w aplikację Everytap i przejmuje 40 proc. udziałów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
TVN inwestuje w aplikację Everytap i przejmuje 40 proc. udziałów [prasówka]
3

Gdański startup Everytap otrzymał dofinansowanie od funduszu TVN Ventures. W wyniku inwestycji spółka wejdzie w posiadanie 40 proc. udziałów w aplikacji. Jej twórcy otrzymają natomiast nowe możliwości rozwoju TVN i Everytap TVN Ventures tym samym wchodzi w posiadanie udziałów, które wcześniej...

Gdański startup Everytap otrzymał dofinansowanie od funduszu TVN Ventures. W wyniku inwestycji spółka wejdzie w posiadanie 40 proc. udziałów w aplikacji. Jej twórcy otrzymają natomiast nowe możliwości rozwoju

TVN i Everytap

TVN Ventures tym samym wchodzi w posiadanie udziałów, które wcześniej należały do funduszu inwestycyjnego Black Pearls. Pozostałe 60 proc. w dalszym ciągu pozostaje w rękach autorów Everytap. Gdański startup jest połączeniem aplikacji mobilnej z technologią beaconów. AntyApps pisał o Everytap następująco:

Everytap jest aplikacją, której działanie oparto o technologię Beaconów. Ten sposób bezprzewodowej wymiany danych umożliwia odbieranie bonusów w postaci punktów, które następnie można wymieniać na prawdziwe nagrody. Everytap działa już na terenie Trójmiasta oraz Warszawy.

Celem Everytap jest budowanie mocniejszych relacji między konsumentami a firmami. Dzięki dostępnej na Androida i iOS aplikacji mobilnej możliwe jest realizowanie programu lojalnościowego, a także komunikacja z klientem. Serwis powstał w 2014 roku.

Micromax Yu5050

W czasie gdy wielkie firmy prezentują potężne i drogie flagowce, daleko na wschodzie urządzenia z topowymi podzespołami biją rekordy cenowe. Tak tanio urządzenia ze Snapdragonem 810 jeszcze nie wyceniła żadna firma. Indyjski Micromax pokazuje w ten sposób drzemiący potencjał. Za model YU5050 z 5,2-calowym ekranem Full HD, procesorem Qualcomm Snapdragon 810 i 4 GB RAM zapłacimy zaledwie 315 dolarów

LG Nexus na zdjęciach

Mamy kolejne przecieki na temat nadchodzących Nexusów. W sieci pojawiły się zdjęcia smartfona od LG. Od jakiegoś czasu znamy już również jego specyfikację (5,2-calowy ekran QuadHD, Snapdragon 808, 3 GB RAM, aparat 13 Mpix). Zdjęcie potwierdza również dostępność czytnika linii papilarnych, który zostanie ulokowany z tyłu obudowy. LG Nexus będzie jednym z dwóch tego typu urządzeń, które zadebiutują jesienią. Wg niektórych źródeł premierę zaplanowano już na 29 września.

WhatsApp ma 900 mln użytkowników

WhatsApp rozwija się z prędkością światła. Serwis pochwalił się już dobiciem do progu 900 mln aktywnych użytkowników. Komunikator od października 2014 roku jest własnością Facebooka. Transakcja opiewała na kwotę 19 mld dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu