E-sport

W Krakowie odbywa się turniej Apex Legends z pulą pół miliona dolarów, gdzie walczą również Polacy

Artur Janczak
W Krakowie odbywa się turniej Apex Legends z pulą pół miliona dolarów, gdzie walczą również Polacy
4

Pod koniec lipca informowałem o nadchodzącym turnieju Apex Legends. Nie podano zbyt wielu szczegółów, ale w komunikacie prasowym zapewniano, że te poznamy niebawem. Samo wydarzenie rozpoczęło się właśnie dzisiaj w Krakowie. 80 zespołów walczy o tytuł mistrza. W puli znalazło się aż pół miliona dolarów. Zapowiada się ciekawy weekend dla fanów esaportu, battle royale i produkcji Respawn Entertainment.

Apex Legends w esportowym wydaniu

Turniej Apex Preseason Invitational pojawił się praktycznie znikąd, nie był za bardzo promowany i nikt nie narobił dużego szumu wokół tej imprezy. Nie wiem dokładnie, czemu wyszło tak, a nie inaczej ale liczę, że następnym razem całość zostanie lepiej zaplanowana, bo w ten sposób mało osób w ogóle wie, że coś takiego ma miejsce. Wspomniałem już o 80 formacjach, które biorą udział w tym wydarzeniu. Mowa tutaj o: TSM, Fnatic, Virtus Pro, T1, MVP i wielu, wielu innych. Rozgrywki są oparte o drabinkę podwójnej eliminacji i do wielkiego finału przejdzie jedynie 20 drużyn. Najlepsza zabierze ze sobą 105 tysięcy dolarów, za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 75 tysięcy, natomiast trzecie otrzyma 60 tysięcy. Zajmujący lokaty od 4 do 20 również nie wrócą z pustymi rękoma. Jeżeli chcielibyście obejrzeć zmagania online, to wszystkie niezbędne informacje znajdziecie poniżej.

Transmisje online: Twitch, YouTube, Facebook lub Mixer
Początek transmisji: 13.00 każdego dnia wydarzenia
Początek rozgrywek: 13.30 każdego dnia wydarzenia
Początek finałów: 17.00 15 września

Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć na widowni to bilety kosztują 100zł i są dostępne na Ticketmaster.

Wśród uczestników są również Polacy

To, co udało mi się zobaczyć, budzi podziw. Turniej jest zorganizowany naprawdę ciekawie i nie myślałem, że obserwowanie Apex Legends w esportowym formacie okaże się tak przyjemnie. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam ten tytuł, podobnie jak PUBG, ale ten drugi naprawdę ciężko się ogląda. Tutaj to jakoś lepiej się prezentuje mimo tak dużej liczby uczestników. Miło, że organizator zadbał o wiele źródeł transmisji, dzięki czemu nie trzeba korzystać jedynie z Twitcha. Trzymam kciuki, aby sam finał okazał się emocjonujący. Już teraz dało się dostrzec faworytów, ale nie chcę zapeszyć. Nie brakuje świetnych zagrań, emocji i chęci do walki wśród uczestników. Warto wspomnieć o Ser Jalapeno Pepperoni 2, które dostało zaproszenie na Apex Preseason Invitational. Polska formacja zajęła pierwsze miejsce podczas Liquid Apex Season 1 Invitational. Zobaczymy, jak chłopaki wypadną podczas omawianej imprezy i czy dostaną się do ostatniego etapu.

Skład Ser Jalapeno Pepperoni 2:

Michał „kiyo” Bołtromiuk
Denis „Denzaay” Brendstrup
Daniel „JelliedCorn” Piechota

Zamierzacie oglądać rozgrywki? Myślicie, że Apex Legends ma szansę jako tytuł esportowy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Źródło: EA, Cybersport

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu