Polska

Trzymam kciuki za Krakowską dolinę gier!

GM
Grzegorz Marczak
18

Jak już zapewne wszyscy czytali Kraków chce wykorzystać fundusze unijne i stworzyć Europejskie Centrum Gier.ECG ma umożliwić współprace między uniwersytetami firmami prywatnymi i instytucjami samorządowymi – w skrócie Kraków chce stworzyć zaplecze techniczno programistyczne dla producentów gier w eu...

Jak już zapewne wszyscy czytali Kraków chce wykorzystać fundusze unijne i stworzyć Europejskie Centrum Gier.ECG ma umożliwić współprace między uniwersytetami firmami prywatnymi i instytucjami samorządowymi – w skrócie Kraków chce stworzyć zaplecze techniczno programistyczne dla producentów gier w europie.

Z tego co się dowiadujemy w akcje zaangażowana jest Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński oraz firmy Nibris i Microsoft. Jest więc szansa, że projekt odniesie sukces ponieważ zabrały się za niego poważne instytucje i duże firmy.

Moim zdaniem inicjatywa, ECG jest świetnym przykładem na to, jak można wykorzystać potencjał, jaki się ma do stworzenia czegoś, co nie tylko będzie na siebie zarabiać, ale da również szansę młodym ludziom na rozwój w dotąd bardzo niszowej wiedzy, jaką jest tworzenie gier komputerowych.

Szczerze podziwiam inicjatorów tego projektu – dla mnie jest to tworzenia czegoś więcej niż tylko biznesu. Można oczywiście być sceptycznym, bo projekt ma przed sobą z pewnością wiele „zakrętów” i „trudnych momentów” - czy jednak nie jest to właśnie charakterystyka przedsięwzięć, które mogą odnieść duży sukces?

Warto również zwrócić uwagę, że projekty takie jak ECG to przykład na innego rodzaju myślenie o tym, co i jak można zrobić. Startupy powinny czerpać garściami z tego przykładu. Warto jest, więc rozejrzeć się dookoła, zobaczyć, czym dysponujemy i w czym jesteśmy mocni i wykorzystać to najlepiej na międzynarodową skalę. Wydaje mi się, że takie myślenie o swoim projekcie i odwaga do wyrażania nadziei i planów pozwoli na pozyskanie inwestorów i zainteresowanie swoim projektem większych graczy w danej branży.

Mam nadzieję, że ECG odniesie sukces i Polska doczeka się wreszcie inicjatywy, która nie tylko wykorzysta potencjał naszych rodaków ale zrobi to również w dobrym stylu i na międzynarodową skalę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

krakówgame