Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Startups

Łódź ma już swój społecznościowy portal regionalny

GM
Grzegorz Marczak
25

Wzorem wrocka czy ikrakowa powstał serwis ŁódzCity. ŁódźCity.pl jest dokładnie tym samym czy wrocek dla wrocławia czyli regionalnym portalem informacyjnym miasta Łodzi. Przy pierwszej wizycie serwis robi bardzo dobre wrażenie, wygląda na profesjonalnie wykonany i prowadzony portal. Nie do końca w...

Wzorem wrocka czy ikrakowa powstał serwis ŁódzCity. ŁódźCity.pl jest dokładnie tym samym czy wrocek dla wrocławia czyli regionalnym portalem informacyjnym miasta Łodzi.

Przy pierwszej wizycie serwis robi bardzo dobre wrażenie, wygląda na profesjonalnie wykonany i prowadzony portal. Nie do końca wiem czy treści eksponowane na stronie głównej są to treści tworzone przez redakcje czy też użytkowników - ale w sumie nie ma to większego znaczenia.Oprócz newsów w ŁódzCity znajdziemy również galerię ze zdjęciami, filmy, blogi użytkowników itd. W serwisie nie zabrakło również informacji o ciekawych miejscach przedstawionych oczywiście na mapach google.

Mamy więc wszystko czego potrzeba do stworzenia portalu regionalnego. Widać, że w serwis ten włożono sporo pracy - a co autorzy mogą dostać w zamian? Zastanawiając się nad komercyjną przyszłością przedsięwzięcia można rozplątywać kilka jej aspektów. Pozyskanie środków z reklam, płatnych ogłoszeń itp. Scenariusz raczej mało prawdopodobny biorąc pod uwagę, że chyba żaden z tego typu portali do tej pory nie utrzymuje się sam (dodam, że jest to moje własne przemyślenie bazujące na ruch jaki widać w takich serwisach).

Kolejna możliwość to współpraca z jakimiś lokalnymi mediami (prasa, radio) - tutaj może być szansa na ciekawe perspektywy rozwoju. Ostatnią z możliwości jaka przychodzi mi do głowy to szybkie zbudowanie na bazie istniejącego serwisu portali dla kolejnych miast polski - tutaj jednak wymagana będzie większa liczba zaangażowanych ludzi oraz dużo czasu.

Abstrahując od tego czy i jak autorzy będą utrzymywać i rozwijać serwis, jestem ciekawy jak go przyjmą mieszkańcy łodzi i czy serwis ten ma szansę zintegrować społeczność tego miasta?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: