Social Media

Donald Trump pozywa Facebooka, Google, Twittera oraz stojących na ich czele prezesów

Kamil Świtalski
14

Spór Donalda Trumpa i technologicznych gigantów dopiero się rozkręca. Teraz wszyscy mają spotkać się w... sądzie.

Jeżeli myśleliście że po oddaniu gabinetu prezydenckiego Donald Trump da sobie spokój - to nic z tych rzeczy. Na początku maja informowaliśmy, że startuje on ze swoją stroną-blogiem, która w dość specyficzny sposób postanowiła podejść do bycia wszędzie. Wcześniej słyszeliśmy także o tym, że Donald Trump tworzy własną platformę społecznościową — ale nim ją zobaczymy prawdopodobnie, jeszcze chwilę poczekamy. Może to i lepiej — może uda się uniknąć błędów, które są zmorą wielu tworzonych na kolanie społecznościówek. Ale zanim to — Trump ma jeszcze jednego asa w rękawie. Postanowił pozwać technologicznych gigantów oraz ich CEO.

Donald Trump powołuje się na Pierwszą Poprawkę i pozywa tego, kto zaszedł mu za skórę

CNBC poinformowało dziś, że prezydent Donald Trump w swoim klubie golfowym w Bedminster (w stanie New Jersey) poinformował, że pozywa Facebooka, Google, Twittera oraz stojących na ich czele prezesów: Marka Zuckerberga, Sundara Pichaia oraz Jacka Dorseya. Powodem ma być naruszenie prawa do wolności słowa — i w pozwie powoływać ma się na Pierwszą Poprawkę, która mówi:

Kongres nie ustanowi ustaw wprowadzających religię lub zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, lub naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd (źródło).

Trump jest oburzony, że tak długo jak stał na czele Stanów Zjednoczonych — wszystko było mu wolno, zaś po tym jak stracił urząd, technologiczni giganci nie bali się już jego zemsty i poblokowali jego konta. Myślę, że sporo w tym także zasługi styczniowych wydarzeń i wszystkiego, co wydarzyło się w Kapitolu.

Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się spotkania wszystkich zainteresowanych na sądowej sali - myślę, że to może być ciekawy kawał historii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu