Świat

Trochę się boję tego Natal od Microsoftu

Grzegorz Marczak
Trochę się boję tego Natal od Microsoftu
24

Jako użytkownik konsoli xbox 360 do tej pory wiodłem spokojne życie kanapowego gracza - nawet długie mecze z moim synkiem nie były w stanie mnie zmęczyć (cierpiała jedynie ambicja z powodu przegrywania z 8 latkiem). Niestety czas kanapowego grania najwyraźniej dobiega końca. Nieoficjalne informacje...

Jako użytkownik konsoli xbox 360 do tej pory wiodłem spokojne życie kanapowego gracza - nawet długie mecze z moim synkiem nie były w stanie mnie zmęczyć (cierpiała jedynie ambicja z powodu przegrywania z 8 latkiem). Niestety czas kanapowego grania najwyraźniej dobiega końca. Nieoficjalne informacje od osób testujących podają, że premiera projektu Natal odbędzie się w październiku tego roku! Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym pomyśle Microsoftu to wspomnę jedynie, że jest to narzędzie (dodatek do konsoli), które pozwoli gestami i głosem (bez żadnych joysticków i podobnych rzeczy) sterować konsolą.

No ale przejdźmy do strachów :) Sterowanie gestami czy też ruchami całego ciała będzie wymagać odpowiedniej kondycji - szczególnie kiedy zabierzmy się za jakieś gry sportowe (w moim przypadku to nieuniknione). Zamiast więc wygodnie rozsiąść się na kanapie będziemy machać rękami i nogami i na dodatek jeszcze krzyczeć do telewizora. Z pewnością będzie to ubaw po pachy ale dla niektórych nie przyzwyczajonych może to być spore wyzwanie (czas chyba zacząć aktywnie uczestniczyć w ruszamysie.pl) :)Kolejna rzecz związana z taką zabawą to miejsce - w małym pokoju nie mając kilku metrów kwadratowych powierzchni przed telewizorem Natal może okazać się bardzo trudny a gry wręcz nie możliwe go grania (warto zwrócić uwagę na filmy reklamowe i jaką przestrzenią dysponuje w nich gracz). Tutaj problem jest realny i już nie tak zabawny jak ten powyżej. Warto więc przemyśleć ten aspekt grania przy pomocy Natal jeszcze przed zakupem tego dodatku - unikniemy rozczarowań i pewnie też strat związanych z za małą powierzchnią do wymachiwania rękami i nogami.

Poza tym czekam z niecierpliwością na Natal - podobno osoby, które miały szanse już pobawić się w gry obsługiwane gestami i ruchami ciała narzekały na spowolnienia w reakcji konsoli. Widać więc, że Microsoft ma jeszcze nad czym popracować - no ale do października jest jeszcze trochę czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftXbox 360konsoleGry