Felietony

Vimeo i świetne statystyki dla kont PRO!

Grzegorz Marczak
Vimeo i świetne statystyki dla kont PRO!
12

Vimeo wprowadziło dla kont PRO (moim zdaniem warto wydać te 50 dolarów rocznie - jeśli oczywiście macie takie potrzeby) zaawansowany system statystyk związanych z wszystkim co dzieje się z naszymi filmami w tym serwisie. Warto podkreślić, że statystyki te pokazuję informacje do kilku miesięcy wstecz...

Vimeo wprowadziło dla kont PRO (moim zdaniem warto wydać te 50 dolarów rocznie - jeśli oczywiście macie takie potrzeby) zaawansowany system statystyk związanych z wszystkim co dzieje się z naszymi filmami w tym serwisie. Warto podkreślić, że statystyki te pokazuję informacje do kilku miesięcy wstecz więc jest to naprawdę ciekawe źródło wiedzy dla zaangażowanych w ten serwis użytkowników.

Jako niedawno upieczony posiadacz konta PRO mam na swoim koncie publikację dopiero dwóch filmów (chodzi o te publicznie dostępne) mimo to zabawa z statystykami pokazała mi bardzo wiele ciekawych informacji. Co możemy śledzić, mierzyć i zliczać?Statystyki Vimeo pokazują przede wszystkim ile razy dane video było obejrzane (i jest tu rozróżnienie na obejrzane w całości lub tylko załadowane i obejrzane częściowo). Mamy pełne zestawienie stron które wkleiły nasze video, informacje z jakich rejonów świata pochodzą osoby oglądające nasze filmy, ranking najlepiej ocenianych filmów a nawet porównanie jaką wersję filmów oglądali internauci SD vs HD itp. Wszystko to opakowane jest w zgrabny graficzny interfejs, który aż zachęca do klikania.

Dodatkowo statystyki Vimeo pozwalają na budowania prostych własnych raportów poprzez porównanie do 6 parametrów - możemy dzięki temu miksować na wykresach takie dane jak np: ilość załadowań filmów , ilość komentarzy, ilość obejrzeń filmu, geografię, ilość komentarzy, pobrań itd.

Ponieważ man zamiar nagrywać coraz więcej filmów (wywiady itp.) dlatego nowe statystyki Vimeo są dla mnie bardzo miłą niespodzianką i na pewno będą cennym źródłem informacji.

Poniżej parę obrazków z statystyk Vimeo:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoVimeofilmy w sieci