Świat

Lokacja w opcjach wyszukiwania Google

Grzegorz Marczak
Lokacja w opcjach wyszukiwania Google
9

Google wreszcie dodało możliwość zdefiniowania własnej lokalizacji i używania jej w kryteriach wyszukiwania. Zamiast więc pisać "Wietnamska restauracja w warszawie" będziemy mogli w z bocznego panelu z opcjami wyszukiwania wybrać naszą lokalizację (czyli tą którą ustawiliśmy jako domyślną) lub też w...

Google wreszcie dodało możliwość zdefiniowania własnej lokalizacji i używania jej w kryteriach wyszukiwania. Zamiast więc pisać "Wietnamska restauracja w warszawie" będziemy mogli w z bocznego panelu z opcjami wyszukiwania wybrać naszą lokalizację (czyli tą którą ustawiliśmy jako domyślną) lub też wskazać jakąkolwiek inną która nas interesuje.

Co ciekawe opcja ta nie działa na tylko na zasadzie przeszukiwania w tekście wprowadzonego wyrażenia ale również bierze pod uwagę położenie geograficzne.

Dzięki temu znajdziemy również wyniki, które nie mają w treści wpisane przykładowej "Warszawy" ale ich lokalizacja (nazwa ulicy czy kod pocztowy) wskazuje na to, że są w określonym przez nas rejonie.Jak to zwykle bywa przy wdrażaniu przez Google nowych funkcji są one na razie dostępne jedynie w angielskiej wersji Google.com i na razie nie wiadomo kiedy pojawią się w innych wersjach językowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarka