Świat

Przeczytam później - pomysł na 2 miliony użytkowników

Grzegorz Marczak
Przeczytam później - pomysł na 2 miliony użytkowników
21

Read it Later zaczynał jako dodatek do przeglądarek, dzięki któremu można było zaznaczyć wybrany artykuł do przeczytania "na później". Produkt ten stał się na tyle popularny (2 miliony użytkowników), że szybko powstały dodatki do iPhona, dano możliwość zapisywania strona do poczytania na później bę...

Read it Later zaczynał jako dodatek do przeglądarek, dzięki któremu można było zaznaczyć wybrany artykuł do przeczytania "na później". Produkt ten stał się na tyle popularny (2 miliony użytkowników), że szybko powstały dodatki do iPhona, dano możliwość zapisywania strona do poczytania na później będąc również offline, no i jest oczywiście API. Teraz twórcy Read it Later stworzyli nowy dodatek do swojego produkt - nazwy się on Read It Later Digest.

Digest to tak naprawdę strona internetowa, która zbiera nasze dodane na później artykuły i grupuje je tematycznie. Dzięki temu zamiast zwykłego spisu artykułów mamy całkiem dobrze wyglądający portal zawierający wybrane przez nas treści. Tematy pojawiające się na stornie głównej generowane są automatycznie na podstawie tego co dajemy, mamy jednak możliwość tworzenia własnych tematów oraz wpływania na wygląd naszej strony. Oczywiście nasz Digest może być też udostępniony wszystkim (co jest moim zdaniem opcją z potencjałem na przyszłość).

Jak wygląda i działa Digest można zobaczyć na specjalnym filmie reklamowym przygotowanym przez twórców Read it Later.



Digest na razie występuje w formie strony www ale niedługo ma się pojawić jako osobna aplikacja dla iPhona, dodatek do Firefoxa i zapewne aplikacja do iPada. Jest jednak jedno ale, o ile w chwili obecnej Digest jest za darmo to docelowo ma to być dodatek premium za który trzeba będzie zapłacić.

Zastanawia mnie tylko czy przy udostępnionym API naprawdę będą chętni do płacenia za Digest - patrząc na katalog aplikacji jakie powstały jako rozszerzenie do Read it Later nie jestem pewien czy tak naprawdę Digest będzie dużym sukcesem.



Mimo moich wątpliwości co do Digest uważam, że Read it Later to świetny przykład na proste i zarazem bardzo przydatne narzędzie, które dzięki pomysłowości autorów stało się dla wielu podstawowym dodatkiem do przeglądarki.

Nie wiem jak wy ale ja mam zamiar sprawdzić jak działa Read it Later w połączeniu z Digest póki jest jeszcze darmowe:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupRead It Later