Motoryzacja

Toyota Supra powraca! Jej premiera odbędzie w Goodwood!

MA
Marek Adamowicz
22

Każdy maniak motoryzacji, gdy usłyszy te dwa słowa od razu wie o czym mowa. Toyota Supra powraca w wielkim stylu, a jej premiera już w najbliższym czasie!

Festiwal Prędkości w Goodwood ma już swoją długoletnią historię. To właśnie tutaj wiele firm prezentowało swoje najnowsze dokonania w dziedzinie sportu motorowego. Dlatego też Toyota chce wykorzystać to miejsce by pokazać powrót jednej z najbardziej sportowych legend w historii swojej marki. To właśnie w Goodwood mamy pierwszy raz zobaczyć nową Toyotę Supra!

Podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie Toyota zaprezentowała wyścigowe auto koncepcyjne – Toyota GR Supra Racing Concept. Wielu fanów było wtedy bardzo rozczarowanych, bowiem wiele plotek krążącyh po internecie świadczyło, że już w marcu zobaczymy finalną wersję legendarnej Supry. Na twitterowym koncie Toyoty pojawiła się informacja, która może sugerować, że niecierpliwość fanów marki zostanie w końcu wynagrodzona. Możemy na nim zobaczyć jeszcze zakamuflowane auto z podpisem wspominającym o Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Niestety nie wiemy czy 12 lipca zobaczymy finalną wersję gotową do produkcji, czy nadal Toyota zamierza pokazać zakamuflowany pojazd. Wiadomo już jednak, że będzie możliwość zobaczenia Supry w ruchu. Z danych krążących po świecie wiemy, że pod maską Supry pracować ma 3-litrowy benzyniak R6 z turbodoładowaniem od BMW. 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego w połączeniu ze stosunkowo niewielką wagą (1497 kg) zapowiada bardzo szybkie auto – sprint od 100 km/h ma trwać około 4,5 sekundy. W przyszłości pojawi się również wzmocniona wersja, nad którą pracują pracownicy działu Toyota GAZOO Racing.

Chociaż oficjalna premiera zapowiada jest na 12 lipca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, to oficjalna prezentacja dla szerokiej publiczności może odbyć się podczas jesiennego Salonu Samochodowego w Paryżu. Na potwierdzenie tych plotek musimy jednak poczekać jeszcze kilka dni. Ciekawe czy powrót Supry na motoryzacyjne rynki rozpocznie powrót innych aut o podobnej legendzie jak Toyota Supra.

Źródło zdjęć: motor1.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu