Felietony

TouchDroid to Android na TouchPada - nie dość, że działa, to obsługuje 10-palcowy multitouch!

Szymon Barczak
TouchDroid to Android na TouchPada - nie dość, że działa, to obsługuje 10-palcowy multitouch!
8

Gdy w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat Androida w wersji dla TouchPada, wielu niedowiarków zabrało głos. Liczne grono osób zarzucało, że filmy przedstawiające port systemu Google'a dla tabletu HP to oszustwo polegające na odtwarzaniu filmiku w trybie pełnoekranowym. Dziś natomiast do...

Gdy w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat Androida w wersji dla TouchPada, wielu niedowiarków zabrało głos. Liczne grono osób zarzucało, że filmy przedstawiające port systemu Google'a dla tabletu HP to oszustwo polegające na odtwarzaniu filmiku w trybie pełnoekranowym. Dziś natomiast dowiadujemy się, że Android na TouchPadzie nie tylko śmiga, ale również obsługuje multitouch - i to aż 10 palców.

Hakerzy nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Udostępnić im kod, a zrobią z nim cuda :) Kod Androida jest publicznie dostępny, zatem nie było problemem stworzenie jego wersji dostosowanej do TouchPada. Potrzebne były jedynie odpowiednie osoby, którzy lubią tego typu wyzwania.

Za przeniesienie Androida na tablet HP odpowiada Team TouchPad. Jak donosi TechCrunch, sportowana wersja to 2.3.5, czyli najnowsza dla smartfonów. Kod wersji Androida dla tabletów nie został jeszcze opublikowany przez Google, ale można się spodziewać, że jak już się w sieci pojawi, to również trafi na urządzenie HP.

Ciekawe jak doniesienia o tego typu projektach wpłyną na sprzedaż kolejnej serii TouchPadów :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpAndroid