Smartfony

Sprawdź, gdzie najtaniej kupić jeden z TOP10 telefonów z Androidem

Jakub Szczęsny
114

Niedawno pisaliśmy dla Was o dziesięciu najlepszych smartfonach z Androidem na pokładzie. Dzięki tej publikacji poznaliście nasze (subiektywne, rzecz jasna) typy, którymi warto się zainteresować, jeżeli chodzi o najlepsze urządzenia z zielonym robocikiem. Załóżmy, że podjęliście decyzję, albo dopiero jesteście w trakcie. Chcecie poznać ceny tych urządzeń na rynku. Podajemy Wam wszystko jak na tacy!

Metodyka zestawienia

Wyszukujemy w Internecie najtańsze oferty dotyczące konkretnych smartfonów. Wskazujemy rzecz jasna na sklepy internetowe / stacjonarne, w których możecie za najniższą cenę nabyć te urządzenia. Do tego, dołączamy ceny na rynku wtórnym (wspieramy się tutaj cenami z aukcji na Allegro), gdzie bierzemy pod uwagę tylko oferty z urządzeniami kompletnymi, nowymi, niezniszczonymi i z ważną gwarancją. Ponadto, w przypadku rynku wtórnego będziemy podawać tylko zakresy cen - te potrafią się zmieniać bardzo szybko. Wpis będzie aktualizowany na bieżąco, byście mogli co jakiś czas sprawdzać ceny urządzeń.

Sklepy internetowe, które wskazaliśmy jako najtańsze, powinniście traktować jako te, które należy wziąć pod rozwagę, ale niekoniecznie. Jeżeli macie poważne wątpliwości co do tych ofert, polecamy zainteresować się "widełkami", które powinny obowiązywać w bardziej znanych sklepach. Z naszych oględzin wynika, że wskazane sklepy cechują się niezłymi opiniami, ale w niektórych przypadkach są nieścisłości, co do kraju pochodzenia słuchawek.

Pamiętajcie, kupując telefony, sprawdzajcie sprzedawców. Czytajcie komentarze, opinie w Internecie!

Samsung Galaxy S7

Tego smartfona najtaniej kupicie w sklepie ProAndroid.pl, gdzie sam wygląd na stronie nie powinien Was odstraszać. Aktualnie telefon jest objęty promocją (z 2999,00 zł) i kosztuje 2449,00 zł. Obecnie jest to najtańsza sklepowa oferta za ten telefon - warto się spieszyć, gdyż nie wiadomo, kiedy się skończy.

Cena w sklepach: od 2500 do 2900 zł

Samsung Galaxy S7, między innymi na Allegro może być tańszy od sklepowych egzemplarzy nawet o 250 złotych. Obecnie, widełki na tym rynku to od 2200 - 2400 zł.

HTC 10

HTC 10 na razie jest nieco droższy od Samsunga Galaxy S7, ale ceny spadają z miesiąca na miesiąc i może się okazać, że już niedługo ceny będą naprawdę zbliżone. W najtańszej ofercie sklepu BLUDIODE, za ten telefon zapłacimy 2769,99 zł.

Cena w sklepach: od 2600 do 3000 zł

Na rynku wtórnym można znaleźć nowe egzemplarze, z dokumentami potrzebnymi do zrealizowania ewentualnych roszczeń gwarancyjnych w cenach od 2450 do 2650 złotych. Czyli sporo mniej.

Huawei P9

Urządzenie jest jedną z najtańszych propozycji w tym zestawieniu. W sklepie internetowym Deluxury znaleźliśmy ofertę, wedle której za Huawei P9 przyjdzie nam zapłacić 2075 złotych.

Cena w sklepach: od 1850 do 1999 zł

Nieco inaczej przedstawia się rynek wtórny, oczywiście zapewniając nam propozycje o kilkaset złotych tańsze. W przedziale cenowym 1700 - 1900 złotych będziecie w stanie nabyć flagową pozycję od Huawei - urządzenie nowe z dokumentami gwarancyjnymi.

Honor 7

Jeżeli zaciekawiła Was cena poprzedniego urządzenia, zwróćcie uwagę na Honora 7, również od Huawei. W sklepie internetowym BLUEDIODE sprzedawca życzy sobie za niego 1409,99 zł.

Cena w sklepach: od 1500 zł

Natomiast, jeżeli wolimy kupić telefon tańszy, na aukcji internetowej, znajdziemy oferty, które zaczynają się od 1220, a kończą na 1400 złotych.

Nexus 6P

Nexus, Nexus i... jeszcze raz Huawei. Chińczycy mają naprawdę dobrą passę na rynku smartfonowym, a dla fanów Nexusów, 6P jest naprawdę świetnym smartfonem. Najmniej zapłacimy za niego w sklepie BLUEDIODE - 2289,99 zł. (wersja 64 GB!)

Cena w sklepach: od 2400 do 2800 zł

W przypadku aukcji, telefon otrzymamy w bardzo atrakcyjnych - jak na ten telefon - cenach. Nexusa 6P w wersji 32 GB dorwiemy już za 1900 złotych. Czyli całkiem niedużo.

Sony Xperia X Performance

Najmocniejszy smartfon z serii Xperia X to jedna z świeższych propozycji w tym zestawieniu i jednocześnie - najdroższa. Za to urządzenie w sklepie internetowym (znowu!) BLUEDIODE zapłacimy 2759,99 złotych.

Cena w sklepach: od 2900 zł do 3200 zł

Aukcje na Allegro rządzą się natomiast swoimi prawami - tam za Xperię X Performance zapłacicie sporo mniej - już od 2600 złotych.

LG G5

Ciekawy, modułowy smartfon od LG był jedną z gorętszych premier tego roku. Dobrą informacją dla nas, konsumentów jest jednak fakt, iż jego niska popularność spowodowała, że rynek szybko zweryfikował jego cenę. Toteż, w sklepie internetowym BLUEDIODE otrzymamy go już za 1989,99 zł.

Cena w sklepach: od 2000 zł do 2300 zł

Jeżeli wolicie poszukać ofert w serwisach aukcyjnych, powinniście się spodziewać cen zaczynających się nawet od 1750 złotych.

LG V10

Według mnie flagowiec bardziej godny miana flagowca niż G5. Urządzenie zaskoczyło wszystkich ekspertów podejściem do tematu drugiego wyświetlacza. Ten umieszczono... tuż nad głównym ekranem i oferuje zupełnie nowe możliwości interakcji z urządzeniem. W sklepie internetowym Deluxury znajdziecie go już za 2095 złotych.

Cena w sklepach:
od 2200 zł

Na Allegro ceny są jeszcze ciekawsze. To nie problem, by to urządzenie kupić już od 1730 złotych.

Samsung Galaxy Note 5

Poprzednia generacja Note'a 5 to dalej świetny smartfon. Jego ceny gwałtowanie spadły, gdy tylko pojawił się niesamowity Note 7. To może być dobry moment na to, by w doskonałej cenie otrzymać cały czas topowy telefon! Już za 2379 złotych otrzymamy urządzenie w sklepie internetowym BLUEDIODE.

Cena w sklepach: nie dotyczy

Jeszcze taniej jest na serwisach aukcyjnych, gdzie nowy, kompletny egzemplarz dostaniemy już od około 2000 złotych wzwyż.

OnePlus 3

Trzecia generacja "zabójcy flagowców" nie wzbudziła już tylu emocji, ale telefony chińskiego producenta dalej mają swoich wiernych fanów. W sklepie Fajnieitanio możecie go nabyć za 2499 zł.

Cena w sklepach: 1700

Na Allegro ceny są znacznie niższe i jeżeli nie zamierzacie za OnePlus 3 płacić więcej jak za LG G5 w sklepie, warto tam poszukać. Obecnie, oferty zaczynają się już od atrakcyjnych 1750 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidhotmobile