Facebook

To zbyt duży projekt, by Facebook po prostu odpuścił - jest aktualizacja Home

Konrad Kozłowski
To zbyt duży projekt, by Facebook po prostu odpuścił - jest aktualizacja Home
8

Comiesięczne aktualizacje dla launchera od Facebooka to bardzo odważny plan, ale jest to plan niezbędny. Skrajnie pozytywne lub przeważające skrajnie negatywne opinie na temat nowego produktu zmusiły zespół inżynierów w Menlo Park do przejrzenia większości recenzji w Google Play i rozpoczęcia realiz...

Comiesięczne aktualizacje dla launchera od Facebooka to bardzo odważny plan, ale jest to plan niezbędny. Skrajnie pozytywne lub przeważające skrajnie negatywne opinie na temat nowego produktu zmusiły zespół inżynierów w Menlo Park do przejrzenia większości recenzji w Google Play i rozpoczęcia realizowania oczekiwań użytkowników. Czy Home zdoła się jeszcze wybronić?

Facebook Home rezydował na moim telefonie jako główny launcher dokładnie przez tydzień - były momenty zwątpienia, ale były i te dobre momenty. Przez ten czas zrozumiałem jakie błędy i niedociągnięcia skrywają ogromne, nie zawsze piękne zdjęcia wyświetlane zaraz po naciśnięciu przycisku blokady. O tym, co Facebook powinien zmienić w Home, by ten miał chociaż cień szansy na powrót do łask u użytkowników Androida już pisałem, skupmy się więc na tym, czego już dokonano i jakie są plany.

Ostatnia aktualizacja to teoretycznie niewielka zmiana, lecz bardzo odczuwalna dla osób korzystających z Home. Na ekranie ze skrótami do ulubionych aplikacji pojawił się dock, gdzie umieścić można 4 dowolne ikony. Jak widzimy, taki zabieg spowodował zniknięcie przycisków do publikacji statusu, zdjęcia i zameldowania się, lecz jednocześnie upodobnił launcher do tych które doskonale znamy i z których korzystamy na co dzień. Czy miałoby to potwierdzieć, że wraz z upłwem czasu Facebook będzie zmuszony do zrezygnownia z części lub większości swoich konceptów na rzecz utartych rozwiązań?

Co jeszcze szykuje Facebook? Funkcja o nazwie "Buddy list" ma pozwolić na szybkie rozpoczęcie konwersacji, ponieważ lista znajomych będzie wyświetlała się ponad Cover Feedem, a jej usuwanie będzie odbywało się w ten sam sposób jak usuwa się powiadomienia czy Chat Heads. Ze względu na brak wiedzy części użytkowników odnośnie tego czym tak naprawdę jest Home jedna z kolejnych aktualizacji przyniesie Blues Clues, czyli niebieskie dymki z podpowiedziami na temat elementów Facebook Home. Prace trwają również nad integracją widżetów w Home, opcją tworzenia folderów oraz przeniesieniu launchera na tablety.

To czy Home okazał się porażką lub okaże się sukcesem nie jest jeszcz przesądzone, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne propozycje Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookAndroidFacebook Home