Google

To nie reklamy będą głównym źródłem przychodu Google’a [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
To nie reklamy będą głównym źródłem przychodu Google’a [prasówka]
7

Model biznesowy Google jest jasny i w przeważającej mierze opiera się na sprzedaży reklam (a właściwie pośrednictwie w tejże). Okazuje się jednak, że tak nie będzie zawsze. Przedstawiciele firmy bez ogródek przyznają, że ich plan na najbliższe lata wygląda zupełnie inaczej. Google to nie tylko rekl...

Model biznesowy Google jest jasny i w przeważającej mierze opiera się na sprzedaży reklam (a właściwie pośrednictwie w tejże). Okazuje się jednak, że tak nie będzie zawsze. Przedstawiciele firmy bez ogródek przyznają, że ich plan na najbliższe lata wygląda zupełnie inaczej.

Google to nie tylko reklamy

Jeden z wicedyrektorów Google'a, Urs Hölze podczas konferencji w San Francisco zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat Google Cloud Platform będzie generować większy przychód niż dział reklamowy firmy. Już w 2020 roku Google ma być koncernem kojarzonym z chmurą a nie z reklamami. Nie będzie to takie proste, bo to oznacza rywalizację z gigantami - Amazon Web Services oraz Microsoft Azure. Google póki co nie porównuje się z konkurentami, ale można się spodziewać, że w miarę upływu czasu ta rywalizacja będzie nabierała rumieńców.

Samsung Pay w Polsce, LG Pay

Jak informuje Sammobile, usługa płatności mobilnych Samsunga ma wejść do Chin, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii już w pierwszym kwartale 2016 roku. Przedstawiciele polskiego Samsunga przyznają, że istnieją również plany wdrożenia jej w Polsce. Aktualnie mają trwać rozmowy z bankami. Daty premiery oraz banków, które są brane przez Samsunga pod uwagę nie znamy. Wiemy natomiast, że rynku płatności nie odpuści inny koreański producent. LG Pay ma zadebiutować na rodzimym rynku w grudniu br. Usługa ma działać w oparciu o standard MST. Zapowiada się ciekawa walka o nowy segment rynku.

Android Wear z aktualizacją

Najbliższe miesiące przyniosą użytkownikom Androida Wear aktualizację do wersji 6.0 Marshmallow. Mają ją otrzymać wszystkie zegarki, które dotąd wprowadzono na rynek - włącznie z tymi, które debiutowały jako pierwsze i przecierały szlaki dla następców. O zmianach pisałem już jakiś czas temu w prasówce. Najważniejszą będzie wsparcie dla łączności 3G/LTE. Dodany ma zostać również polski języku interfejsu i możliwość prowadzenia rozmów głosowych bezpośrednio z poziomu zegarka. Nowsze modele smartwatchy mogą zostać zaktualizowane jeszcze w tym roku. Posiadacze starszych będą musieli poczekać dłużej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu