Google

Mapy Google dostępne offline, łącznie z nawigacją i wyszukiwaniem

Grzegorz Ułan
Mapy Google dostępne offline, łącznie z nawigacją i wyszukiwaniem
36

To dobra wiadomość dla wszystkich, nie tylko podróżujących po świecie, ale i lokalnie w trasie, w miejscach ze słabym zasięgiem sieci. Wprawdzie już wcześniej była możliwość zapisywania konkretnych obszarów mapy do pamięci telefonu, ale dzisiejsza aktualizacja dodaje dodatkowe i istotne funkcje....

To dobra wiadomość dla wszystkich, nie tylko podróżujących po świecie, ale i lokalnie w trasie, w miejscach ze słabym zasięgiem sieci. Wprawdzie już wcześniej była możliwość zapisywania konkretnych obszarów mapy do pamięci telefonu, ale dzisiejsza aktualizacja dodaje dodatkowe i istotne funkcje.

Mianowicie, teraz oprócz zapisywania widoków map dostępna będzie możliwość korzystania z nawigacji samochodowej, wyszukiwarka miejsc oraz odczytywanie konkretnych informacji o odwiedzanych miejscach. Czyli praktycznie pełna funkcjonalność Map bez dostępu do sieci.

Opcja pobrania mapy pojawi się pod przyciskiem plusa w prawym dolnym rogu lub poprzez menu i zakładkę Obszary Offline. Po wyszukaniu interesującego nas miejsca, miasta, a nawet całego kraju wystarczy wybrać wspomniany przycisk i pobrać na urządzenie.

Nowa wersja Map powinna pojawić się w Google Play w ciągu kilku najbliższych dni, a wersja dla iOS "niebawem".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu