Seriale

To może być najciekawsza premiera roku. Dark - sezon 2. Oto, co wiemy, data premiery, zwiastuny, ciekawostki

Konrad Kozłowski
To może być najciekawsza premiera roku. Dark - sezon 2. Oto, co wiemy, data premiery, zwiastuny, ciekawostki
2

"Dark" to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek Netfliksa. Śmiało zaliczyłbym ten serial do najlepszych produkcji streamingowego giganta i choć odrobinę obawiam się premiery 2. sezonu, to nie mogę się jej doczekać.

Netflix nie zamierzał czekać pełnych dwóch lat z premierą 2. sezonu "Dark" i debiut nowych odcinków zaplanował na 21 czerwca. Serial opowiada o wydarzeniach z niewielkiego niemieckiego miasteczka, gdzie losy wielu rodzin są bardziej ze sobą połączone niż mogłoby się wydawać. Tajemnicze zniknięcia, zagadkowe miejsca, niepokojące postacie - nie chcę napisać nic więcej, by nie psuć seansu tym, którzy jeszcze nie widzieli 1. sezonu "Dark". Mnie czeka powtórka, która jest nawet wskazana, by odświeżyć sobie wszystkie zawiłości i informacje, a także spróbować wyłapać coś nowego.

Co wiemy o 2. sezonie "Dark"

https://www.instagram.com/p/Bwmzm0nlwKN/?utm_source=ig_web_copy_link

y

"Dark" otrzymał zamówienie na 2. sezon już 20 grudnia, czyli niecałe trzy tygodnie po debiucie na Netflix. Wtedy określono go "najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym" serialem Netflix. Drugi sezon będzie liczyć 8 odcinków, z czego każdy potrwa około godziny. Pod koniec pierwszej serii Jonas obudził się prawdopodobnie w 2052 roku w Winden, a scenarzysta Jantje Friese zapowiedział, że w tej przyszłości nie będziemy śledzić losów jedynie znanych nam bohaterów. Nacisk przeniesiony zostanie także na inne postacie, które do tej pory nie gościły na ekranie zbyt często. Pojawią się także nowe, a niektórzy z tych, których kojarzymy mogą zginąć. W drugim sezonie głównym bohaterem pozostanie Jonas.

Obszerna lista nowości Netflix w maju! Nowe filmy i seriale

Być może 2. sezon "Dark" odpowie na część z najczęściej zadawanych pytań: dlaczego Winden w 2052 wygląda jak po apokalipsie, jaki jest porwań i morderstw na dzieciach dokonanych przez ojca Noah i dlaczego Michael popełnił samobójstwo.

Udostępniona pierwsza strona scenariusza z 2. sezonu "Dark" sugeruje, że cofniemy się do 1921 roku, który nie pasuje do dotychczasowej pętli wydarzeń rozgrywających się co 33 lata. Notatki pozwalają sądzić, że możemy też ujrzeć wydarzenia z lat 1954, 1987 i 2020.

Powyższy zwiastun pokazuje, że w 2. sezonie zobaczymy i prawdopodobnie dowiemy się więcej na temat podróży w czasie, które nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać i chyba można przy nich solidnie pomajstrować. Ostatnie zdanie brzmi: Apokalipsa musi nadejść. Czyżby wszystkie wydarzenia prowadziły do tego, co już widzieliśmy na koniec 1. serii? A może czeka nas coś jeszcze gorszego?

To tylko kilkadziesiąt sekund, ale wydaje mi się, że 2. sezon stanie na wysokości zadania.

Prawie 40 tytułów zniknie z Netflix na koniec kwietnia [lista]

Przypomnę: premiera 2. sezonu "Dark" już 21 czerwca. Sporo ciekawostek znajdziecie na Instagramie - oficjalny profil Dark.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu