VOD

CANAL+ podaje 10 powodów, by obejrzeć The Office PL. Mamy zwiastun!

Konrad Kozłowski
CANAL+ podaje 10 powodów, by obejrzeć The Office PL. Mamy zwiastun!
13

The Office PL zbliża się wielkimi krokami, nadal drżę, gdy myślę o tej premierze, a stacja CANAL+ wykazuje się poczuciem humoru namawiając do seansu. Czujecie to?

Jako fan amerykańskiej wersji "The Office" jestem podwójnie ciekawy naszej lokalnej odsłony tego kultowego sitcomu. CANAL+ nie dzieli się dużymi dawkami materiałów promocyjnych, które pozwoliłyby wyczuć klimat serialu, a obecne w programie "Aktualności filmowe" urywki pochodziły ze zdjęć próbnych, więc niektóre z nich lub wszystkie mogą w ogóle nie pojawić się w serialu.

Przed premierą pozostaję rozdarty, ponieważ niektóre z ujęć, które wiedzieliśmy, dawały sporą nadzieję na to, że twórcy czują klimat oryginału i są w stanie przenieść to na polskie podwórko. Nie oszukujmy się, duża część sukcesu amerykańskiego "The Office" wynikała z wyśmiewania i nawiązywania do lokalnych obyczajów i problemów społecznych.

Polski The Office będzie miał bardzo ciężko, by przekonać widzów/fanów

Czy niemalże brak granic w wypowiadaniu się na niektóre tematy przez niektóre postacie będzie też obecny w polskiej wersji? To potrzebne i nieuniknione, ale linia pomiędzy dobrym żartem, a sztucznością jest bardzo cienka. Nie wszystko udawało się też w USA, gdzie dopiero w drugiej serii "The Office" zyskał swoją tożsamość, odcinając się w dużej mierze od brytyjskiego pierwowzoru.

Polska edycja zmierzy się z wieloma wyzwaniami. Po pierwsze, blask "The Office" nadal rozjaśnia oferty serwisów VOD oraz ramówek telewizyjnych, więc nie jest to serial, o którym zapomniano i można go w prosty sposób przywrócić w wersji regionalnej. Fanów obydwu wydań "The Office" nie brakuje, są aktywni, oglądają, komentują, wracają do poszczególnych scen oraz odcinków. To tworzy okoliczności, w których oczekiwania wobec polskiej wersji są dość konkretne.

Paradoksalnie, to właśnie fanom oryginału będzie dogodzić najtrudniej, a wydaje się, że "The Office PL" jest dedykowany tym osobom przede wszystkim. Nie sądzę, by u zwykłych widzów pojawiło się podobnych rozmiarów zafascynowanie takim serialem. O to, by któregoś dnia "The Office PL" stało się kultowe na miarę, na przykład "Miodowych lat" , będzie naprawdę trudno.

Czy warto oglądać THE OFFICE PL? CANAL+ podaje powody

CANAL+ postanowił podzielić się listą 10 powodów, dla których warto zobaczyć ten serial. Niektóre z nich są dość trafnymi żartami, inne przypadły mi do gustu nieco mniej. Oto one:

  1. Bo to idealny serial dla wszystkich. Dla wszystkich, których szef jest idiotą.
  2. Bo ta kultowa na całym świecie fabuła została zaktualizowana i dopasowana do polskich biurowych absurdów. A w tej dziedzinie osiągnęliśmy przecież poziom olimpijski. I wciąż się rozwijamy i zmieniamy. To nie kopia klasycznego THE OFFICE, to THE OFFICE 3.0. I to jeszcze PL.
  3. Bo żyjemy w czasach mockumentary. Uwielbiamy podglądać rzeczywistość i słuchać, co też bohaterowie myślą i sądzą o tym, co im się przytrafiło. A takie właśnie jest THE OFFICE PL.
  4. Bo główny scenarzysta Łukasz Sychowicz ma na łydce tatuaż z bohaterem THE OFFICE Michaelem Scottem. A cały polski writers room pracował w ścisłej współpracy z BBC Studios, gdzie nasze pomysły były konsultowane i akceptowane przez oryginalnych twórców serialu, z samym Rickiem Gervaisem na czele.
  5. Bo robimy to z Comedy Central, a nikt tak odważnie nie umie w komedię.
  6. Bo THE OFFICE zawsze był kuźnią ekranowych gwiazd. I brytyjska i amerykańska wersja pełna jest aktorów, którym udział w serialu zapewnił popularność. Warto więc przyjrzeć się naszej. Obok twarzy świetnie już znanych (Adam Woronowicz, Vanessa Aleksander) zobaczycie tam aktorów, których nazwiska już teraz radzimy zapamiętać – szefa biura gra Piotr Polak (i nie dostał tej roli tylko z racji nazwiska), a obok niego pojawiają się Kornelia Strzelecka, Monika Kulczyk, Mikołaj Matczak, Jan Sobolewski, Marcin Pempuś, Adam Bobik.
  7. Bo najwyższy czas dopuścić do głosu kobiety. W polskim THE OFFICE mamy więc to, na co oryginalni twórcy się nie odważyli – silną kobiecą postać. Patrycja, grana przez Vanessę Aleksander, chce przeprowadzić w firmie rewolucję. Bo przecież świat dziś pełen jest przebojowych kobiet. I z nich też można się pośmiać…
  8. Bo ten serial zawsze przekraczał granice. I patrząc, jak robili to Brytyjczycy czy Amerykanie w swoich wersjach „Biura”, traktujemy  naszą wersję jak wyzwanie. W końcu śmiejemy się z samych siebie. A polski stosunek do homofobii, seksizmu, rasizmu... – to będzie jazda po bandzie.
  9. Bo za realizację odpowiadają najlepsi ludzie od tej roboty. Wystarczy powiedzieć, że producentka Dorota Kośmicka-Gacke ma w swoim dorobku to, co najśmieszniejsze w historii polskich seriali ostatnich dekad, a reżyser Maciej Bochniak to mistrz wyobraźni i szalonych pomysłów.
  10. Bo kochacie Siedlce. Może jeszcze o tym nie wiecie, ale kochacie. A właśnie tam rozgrywa się akcja THE OFFICE PL.

Data premiery i zwiastun polskiego The OFFICE PL

Jesteście przekonani? "The Office PL" pojawi się na CANAL+ i CANAL+ online już 22 października. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu