Startups

Zamienić wodę w wino – bez smartfona ani rusz

Tomasz Krela
8

Zapewne wśród czytelników są miłośnicy wina. Mam dla was coś specjalnego - The Miracle Machine, która w domowych warunkach przemieni wodę w wino. W dodatku koszt jednej butelki tak wyprodukowanego trunku ma być bardzo niewielki. Brzmi kusząco? Nikogo już chyba nie dziwią osoby, które w domowym za...

Zapewne wśród czytelników są miłośnicy wina. Mam dla was coś specjalnego - The Miracle Machine, która w domowych warunkach przemieni wodę w wino. W dodatku koszt jednej butelki tak wyprodukowanego trunku ma być bardzo niewielki. Brzmi kusząco?

Nikogo już chyba nie dziwią osoby, które w domowym zaciszu produkują na własny użytek, nie tylko nalewki, ale również piwo i wino. To właśnie temu ostatniemu trunkowi poświęcę nieco miejsca na łamach Antyweb.pl, powód jest jeden - The Miracle Machine, czyli futurystycznie wyglądające urządzenie, które przemieni wodę w wino. W dodatku wszystko odpowiada trendom XXI wieku, bez smartfona i aplikacji mobilnej ani rusz.

The Miracle Machine to bardzo ciekawie zaprojektowane urządzenie przypominające duży dzban lub butelkę wina. W rzeczywistości to bardzo skomplikowane urządzenie, składające się m.in. z miksera, filtra, sitka, komory fermentacji, platformy utrzymującej odpowiednią temperaturę oraz niewielkiego silnika. Całość jest okraszona oczywiście układem Bluetooth oraz układem sterującym pracą całego urządzenia. Jak widać, w tym z zewnątrz niepozornym urządzeniu, znajduje się wiele różnych elementów, których celem jest stworzenie w najprostszy możliwy sposób wina.

Jedyne, co należy zrobić, to za pomocą aplikacji dla smartfonów z Androidem oraz iOS-em wybrać interesujący nas rodzaj wina, który chcemy uzyskać. Wybierać możemy spośród 6 gatunków: Cabernet Sauvignon, Chardonnay z Napa Valley, Pinot Noir z Oregonu, Tuscan z Włoch, Sauvignon Blanc z Sonomy oraz różowego wina z Burgundii. Następnie aplikacja poinstruuje nas, ile należy wlać do urządzenia wody, jaką ilość koncentratu gronowego oraz odpowiedniego szczepu drożdży, należy dodać. Aplikacja pozwoli nam też śledzić cały proces powstawania wina. Za jej pomocą będziemy mogli śledzić pozostały czas, jaki pozostał do jego ukończenia, temperaturę, zawartość alkoholu w trunku oraz inne informacje przydatne dla osób gustujących w tym rodzaju napoju.

Twórcy The Miracle Machine twierdzą, że w ciągu trzech dni fermentacji, urządzenie jest w stanie przygotować wino, za które w sklepie zapłacilibyśmy około 20 dolarów. To właśnie wina z tego pułapu cenowego mają stanowić większość kupowanych przez nas win. Koszt wyprodukowania wina przy użyciu The Miracle Machine ma wynosić około 2 dolarów. Za taką cenę będzie można nabyć saszetki, zawierające koncentrat gronowy oraz drożdże. Kevin Boyer oraz Philip James chcą uruchomić przy okazji tego projektu klub miłośników wina, którego będąc abonamentowym członkiem, otrzymamy zawsze na czas zapas potrzebnych składników prosto do naszego domu.

Twórcy tego projektu są bardzo siebie pewni i twierdzą, że tak stworzone wino będzie bardzo dobrej jakości i za ułamek ceny, którą zapłacilibyśmy za nie w sklepie. Wszystko dzięki opracowanej przez nich technologii fermentacji oraz konstrukcji The Miracle Machine. Jednak urządzenie nie jest jeszcze nigdzie dostępne, a jego twórcy najprawdopodobniej będą szukali potrzebnych środków do uruchomienia produkcji pierwszy 2000 sztuk dzięki finansowaniu społecznościowemu na Kickstarterze. Niski koszt jednej butelki wina, będzie jednak okupiony wysoką ceną urządzenia – 500 dolarów, to sporo. Jednak być może możliwość przemiany wody w wino jest dla wielu ludzi znacznie bardziej cenna i projekt będzie cieszył się sporym zainteresowaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu