Seriale

Serial o Obi-Wanie potwierdzony! Mroczne i brutalne Gwiezdne Wojny na zwiastunie The Mandalorian!

Konrad Kozłowski
Serial o Obi-Wanie potwierdzony! Mroczne i brutalne Gwiezdne Wojny na zwiastunie The Mandalorian!
7

Długo wyczekiwany zwiastun pierwszego aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych Wojen już jest! The Mandalorian zapowiada się na solidne widowisko - ewidentnie widać, że nie szczędzono budżetu!

O serialach aktorskich Star Wars mówiło się od wielu, wielu lat, ale największą przeszkodą, która stawała na drodze do ich realizacji były oczywiście pieniądze. Tego typu projekt wymaga budżetu porównywalnego z filmowym, dlatego George'owi Lucasowi nigdy nie udało się rozpocząć takiej produkcji. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej - wiele rozwiązań stało się bardziej przystępnymi, a Disney nie ma już hamulców, jeśli chodzi o wykładanie gotówki na stół. Zapytacie: ile? Otóż pierwszy sezon The Mandalorian ma kosztować 120 milionów dolarów. Dodam tylko, że kręcony jest już drugi sezon, więc inwestycja co najmniej się podwoi.

Ale efekty powinny nas zadowolić. Oczywiście jest zbyt wcześnie, by ocenić całość, bo fabuła wciąż pozostaje pewną tajemnicą, ale wizualnie serial wypada po prostu świetnie. Widać spójność z pozostałymi produkcjami i raczej trudno się dopatrzeć elementów, które mogłyby wskazywać, że na czymkolwiek oszczędzano. W tytułowego Mandaloriana wciela się Pedro Pascal, którego możecie znać z Narcos, Gry o tron, a także Potrójnej granicy.

Oprócz niego w serialu występują: Gina Carano, Carl Weathers, Emily Swallow, Omid Abtahi, Werner Herzog, Giancarlo Esposito, Nick Nolte. Za produkcję odpowiadają Jon Favreau i Dave Filoni - pierwszy napisał scenariusz i jest producentem wykonawczym, zaś drugi stanął za kamerą przy pierwszym odcinku. Kolejne wyreżyserowali m. in.  Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Taika Waititi i Bryce Dallas Howard.

The Mandalorian - zwiastun serialu Star Wars

The Mandalorian opowie o samotnym rewolwerowcu na zewnętrznych rubieżach galaktyki oddalonej od Nowej Republiki. Wydarzenia rozgrywają się po VI epizodzie "Powrót Jedi", czyli zaraz po upadku Imperium, jeszcze przed powstaniem Najwyższego Porządku. Premiera zaplanowana jest na 12 listopada na Disney+,  które nie będzie jeszcze dostępne w Polsce, dlatego wciąż czekamy na jakiekolwiek informacje dotyczące debiutu serialu nad Wisłą.

Serial o Obi-Wanie potwierdzony!

Na scenie D23 Ewan McGregor potwierdził, że długo wyczekiwany serial o Obi-Wanie powstaje i trafi na Disney+. Oprócz samej informacji nie poznaliśmy żadnych szczegółów, ale aktor bez wątpienia był zadowolony z takiego obrotu sprawy stwierdzając: Jak miło o tym powiedzieć.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu