Seriale

Dr House w nowym wcieleniu. Hugh Laurie zagra konserwatywnego polityka w serialu BBC

Weronika Makuch
Dr House w nowym wcieleniu. Hugh Laurie zagra konserwatywnego polityka w serialu BBC
1

BBC tworzy nowy thriller polityczny. Wystąpi w nim dobrze znany serialowej widowni - Hugh Laurie.

Pamiętacie Doktora House'a? Serial skończył się wprawdzie w 2012 roku, ale wciąż ma swoich wiernych fanów. Sama do nich należę. Bardzo przepadałam za perypetiami tego niezbyt milutkiego diagnosty oraz jego współpracowników. Po zakończeniu przygody z medycznym serialem jego kariera delikatnie zwolniła, jednak wciąż mogliśmy zobaczyć go w istotnych rolach. Fanom pokazał się między innymi w Chance oraz Nocnym Recepcjoniście.

Hugh Laurie wystąpi w thrillerze politycznym od BBC

Nadchodzący serial nosi tytuł Roadkill i został napisany przez Davida Hare'a (Godziny, Lektor) oraz wyprodukowany przez The Forge. Reżyserem został Michael Keilor  (Cormoran Strike, Mr. Selfridge). Roadkill będzie czteroodcinkowym thrillerem o silnym, charyzmatycznym i konserwatywnym polityku - Peterze Laurence. W tę rolę wcieli się Laurie. W serialu zobaczymy powoli rozpadające się życie prywatne oraz publiczne polityka. On jednak nie ma zamiaru się poddawać, nadal twardo stoi przy swoim i chce realizować swoje plany. Produkcja ma pokazać, jak trudno jest, zarówno jednostce, jak i krajowi, zapomnieć o przeszłości.

Dr House to jedyny taki serial medyczny. Po latach wciąga równie mocno, co w okolicach premiery

Hare i Laurie zdążyli się już poznać. Scenarzysta powiedział, że po raz pierwszy pracował z aktorem w 1987 roku, gdy rozpoczynał swoją przemianę z komika w świetnego aktora dramatycznego. Panowie są podekscytowani wizją wspólnego projektu. Są dobrej myśli i oczywiście zapewniają widzów, że mają na co czekać. Miejmy nadzieję, że to wszystko nie okaże się zwykłym pustosłowiem, a faktycznie dostaniemy porządną produkcję.

Nietypowa polityka wkrótce na Netflix – oto przezabawny zwiastun Wyborów Paytona Hobarta

Hugh Laurie występował do tej pory zarówno w filmach (101 dalmatyńczyków, Człowiek w żelaznej masce) jak i w serialach (Dr House, Nocny Recepcjonista). Oprócz tego jest autorem bestsellerowej powieści sensacyjnej pod tytułem Sprzedawca broni. Nie brak mu również talentu muzycznego. Gra m.in. na pianinie, gitarze, perkusji i saksofonie. Wydał dwie płyty - w 2011 roku bluesowy Let Them Talk oraz Didin't Rain dwa lata później. Kilkukrotnie mogliśmy zobaczyć go na koncertach w Polsce. Jak widać, temu Anglikowi nie brak talentów i pasji. Wszechstronnie uzdolniony aktor jest cennym nabytkiem dla twórców każdej produkcji. Wystarczy teraz wykorzystać ten potencjał, tworząc dobry scenariusz i równie śmiało dobrać resztę obsady, a będziemy mieli nowy, bardzo udany hit.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu