Motoryzacja

Tesla w Q2 dostarczyła 11500 elektrycznych samochodów na świecie - Musk jednak ma powody do uciechy

Jakub Szczęsny
Tesla w Q2 dostarczyła 11500 elektrycznych samochodów na świecie - Musk jednak ma powody do uciechy
1

Elon Musk nie miał ostatnio powodów do zadowolenia - misja dostarczenia zapasów na ISS pod wodzą SpaceX zakończyła się niepowodzeniem. Jednak te dane zapewne wywołują uśmiech na jego twarzy. Tesla w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednik zwiększyła sprzedaż swoich elektrycznych pojazdów...

Elon Musk nie miał ostatnio powodów do zadowolenia - misja dostarczenia zapasów na ISS pod wodzą SpaceX zakończyła się niepowodzeniem. Jednak te dane zapewne wywołują uśmiech na jego twarzy. Tesla w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednik zwiększyła sprzedaż swoich elektrycznych pojazdów aż o 52%. Natomiast pierwsza połowa roku to już 21 537 pojazdów.

Firma zanotowała kolejny rekord dostarczonych pojazdów za kwartał - jak wspomniałem wyżej jest to znaczący wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. We wcześniejszych wypowiedziach, Elon Musk przedstawił cel firmy, który wynosi 55 000 dostarczonych pojazdów w całym roku. Jeżeli kolejne kwartały będą tylko odrobinę lepsze od poprzednich, osiągniecie tej liczby może się udać.

Na świecie najlepiej sprzedaje się elektryczny samochód Nissana - Leaf, który sprzedał się w liczbie 180 000 egzemplarzy, a tuż za nim znajdują się Chevrolet Volt oraz BMW i3. Tesla Model S jest jednak dwa razy droższa od Leaf oraz Volta. W USA takich samochodów miesięcznie sprzedaje się około tysiąca, co daje Tesli stosunkowo dalekie, ale i tak całkiem niezłe miejsce jak na dużo mniejszą firmę w stosunku do dobrze znanych gigantów motoryzacyjnych.

Jeśli chodzi o Teslę - jestem zagorzałym fanem jej rozwiązań, choć niestety nie dorobiłem się jeszcze prawa jazdy. Te samochody oprócz świetnego designu oferują również pewien styl życia. W tym wypadku jest on również bardzo pożyteczny dla środowiska. Przez rok żyłem w takim miejscu w mieście, gdzie trudno było nie czuć zapachu spalin i ryku silników mimo zainstalowania obok jednej z ważniejszych arterii w Rzeszowie ekranów dźwiękoszczelnych. Elektryczne samochody powoli będą zdobywać rynek i miejmy nadzieję, ze za jakiś czas staną się standardem, a nie tylko luksusem dla zamożnych klientów.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu