Tesla

Steam w samochodach Tesla? Ma pojawić się już za kilka tygodni

Kamil Świtalski
Steam w samochodach Tesla? Ma pojawić się już za kilka tygodni
5

Centrum rozrywki w samochodach Tesla nabiera rozpędu. O integracji ze Steamem słyszymy od dawna, ale teraz Elon Musk na Twitterze chwali się progresem i twierdzi, że już w przyszłym miesiącu ma trafić tam w wersji demonstracyjnej.

Temat systemu rozrywki w samochodach Tesli powraca regularnie jak bumerang. Niestety, w ostatnich latach rzadziej jako przedmiot dyskusji na temat rozwoju, a zagrożenia które stanowi na drodze. Duża afera wybuchła w grudniu ubiegłego roku. Właściciele samochodów firmy zaczęli kwestionować podejście korporacji do bezpieczeństwa po aktualizacji oprogramowania, które to nagle pozwoliło cieszyć się grami wideo kierowcy podczas jazdy.

Ostatnia aktualizacja oprogramowania w samochodach Tesli pozwala na uruchomienie gier wideo dostępnych w samochodzie nawet podczas jazdy. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze głosy oburzonych i zaniepokojonych podejściem producenta pojawiły się tuż po wdrożeniu tych zmian. Dla przypomnienia: wcześniej z gier wideo w samochodzie można było korzystać wyłącznie wtedy, kiedy samochód był w trybie parkowania. W Tesli Model 3 można bez problemu w drodze cieszyć się dostępem do takich gier jak Sky Force Reloaded, Solitaire czy The Battle of Polytopia. Aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa — system przed uruchomieniem gry pyta użytkownika, czy aby na pewno nie jest on kierowcą. To komunikat na wzór tych, które otrzymujemy szybko poruszając się np. z odpalonym Pokemon GO. Odklikanie i powrót do zabawy to kwestia kilku sekund — no i w żaden sposób nie będą one odstraszające jeżeli kierowca będzie się nudził i postanowi sobie chwilę pograć.

Źródło: Depositphotos

Po długiej dyskusji temat ucichł na wiele miesięcy — bo po fali krytyki i pod naciskiem National Highway Traffic Safety Administration — Tesla wycofwała się z pomysłu i w następnej aktualizacji usunięto tę opcję. Ale miłośnicy gier wideo posiadający Tesle mają powody do radości. Choć kolekcja Tesla Arcade jest naprawdę pokaźna i można tam znaleźć sporo zarówno klasyków jak i nowości, to wielkimi krokami zbliża się rewolucja oddająca w ich ręce jeszcze większe możliwości. Samochody miałyby w centrum rozrywki doczekać się wsparcia dla biblioteki Steam. To temat o którym słyszym od jakiegoś czasu, ale w weekend Elon Musk na Twitterze napisał, że integracja jest coraz bliżej. I prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu użytkownicy mogą spodziewać się wersji demonstracyjnej w swoich autach:

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze jak będzie to wyglądało w praktyce: zarówno pod względem interfejsu, jak i wsparcia dla poszczególnych tytułów. Czy właściciele samochodów Tesla otrzymają dostęp do pełnej biblioteki, a może jedynie tylko selekcji tamtejszych gier które będą mogli kupić? Przekonamy się już za kilka tygodni. Tymczasem wielu wciąż trzyma Elona Muska za słowo w kwestii dostępu Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina, które to miały być grywalne w Model X oraz Model S. I kto wie, może to właśnie zapowiedź integracji ze Steamem przybliża nas do spełnienia tej obietnicy. Pytanie tylko na ile pozwolą podzespoły AMD które stoją za tamtejszymi multimediami?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu