Motoryzacja

Tesla się chwali, ile pomogła zaoszczędzić kierowcom. Mowa o miliardach dolarów

Kacper Cembrowski
Tesla się chwali, ile pomogła zaoszczędzić kierowcom. Mowa o miliardach dolarów
0

Jeździcie Teslą? Jeśli tak, to dowiecie się, ile dzięki temu zaoszczędziliście.

Oszczędzaj z Teslą. Firma Elona Muska uświadamia o kosztach paliwa

Najnowsza aktualizacja w Teslach pokazuje ilość energii, którą zużyli kierowcy do prowadzenia swoich samochodów. Ponadto pokazuje, ile kosztowały wszystkie te ładowania, a dodatkowo porównuje je z benzyną, którą pojazd zużyłby, gdyby do jazdy wykorzystywał silnik spalinowy.

Źródło: Tesla (Twitter)

Każdy ma możliwość zobaczenia swojego własnego podsumowania, a firma w mediach społecznościowych podzieliła się informacją, że wszyscy kierowcy dzięki Tesli zaoszczędzili łącznie ponad 2 miliardy dolarów, czyli niemal 9 miliardów złotych.

Kolejne starania o to, żeby klienci nie odchodzili od Tesli?

W teorii jest to ciekawa funkcja i interesujący dodatek — w końcu prowadząc elektryka, sam byłbym ciekaw, ile zaoszczędziłem, decydując się na zakup EV. Niemniej jednak w obecnej sytuacji firmy, na której czele stoi ekscentryczny miliarder, może być to pewnego rodzaju działanie, mające na celu ponowne zbudowanie pozytywnej narracji.

Źródło: Depositphotos

Coraz lepsze wyniki konkurencji (w tym świetne wyniki HongGuang Mini i BYD Song Plus w Państwie Środka, które jest jednym z największych rynków samochodów elektrycznych na świecie), obniżki cen w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2022 roku w celu poprawy wyników finansowych, protesty w Chinach dotyczące wysokich cen Tesli, aż finalnie obniżka kwot w innych krajach, której Musk nie skomentował w żaden sposób — niższe ceny są również w Polsce (i to nawet o 17%!).

Tesla w dziwny sposób opanowała inflację? Jak w swoim tekście wytłumaczył Kamil Pieczonka, faktem jest, że nadwyżka wyprodukowanych modeli, nad tymi dostarczonymi do klientów pod koniec 2022 roku była najwyższa w historii. Wygląda więc na to, że niezachwiany popyt na samochody Tesli powoli zaczyna osiągać poziom, w którym zostanie całkowicie zaspokojony. Jeśli zatem Tesla chce zwiększyć sprzedaż to musi ten popyt zwiększyć, a obniżka cen to jeden z najlepszych sposobów.

Źródło: Depositphotos

Źródło: Tesla (Twitter)

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu