Ciekawostki technologiczne

Śmiałe plany dotyczące samochodu Tesla Model Y. Firma zaprzecza ujawnionym informacjom

PK
Piotr Kurek
0

Nie od dziś wiadomo, że Tesla pracuje nad kolejnym modelem samochodu. W dokumentach, do których dotarł Business Insider, wynikało, że produkcja ruszy już niebawem. Wygląda jednak na to, że firma zmieniła swoje plany.

O nowym modelu elektrycznego samochodu Tesla mówi się od kilku tygodni coraz głośniej. Głównie za sprawą przecieków pochodzących z anonimowych źródeł zbliżonych do samej firmy. Dokumenty, które dotarły do redakcji Business Insider rzucają nowe światło na plany produkcyjne amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Zobacz też: Tesla zarobiła ponad 300 mln USD, akcje wystrzeliły, a będzie jeszcze lepiej

Tesla Model Y to crossover oparty na ramie Modelu 3. Ma być wyposażony w dodatkowy, trzeci rząd siedzeń oraz kilka dodatkowych zmian odróżniających go od istniejących modeli — w tym diametralne skrócenie okablowania. Jego prototyp jest już podobno gotowy, a jego domniemana oficjalna prezentacja ma nastąpić w marcu przyszłego roku.

Według dokumentów samochód trafi na linię produkcyjną już na początku sierpnia 2020 roku a do końca września zjedzie 2000 sztuk tygodniowo. Docelowo, do początku 2021 roku, w fabryce Gigafactory 1 w Nevadzie, w Stanach Zjednoczonych z linii ma zjeżdżać 7000 Tesli Model Y tygodniowo oraz 5000 sztuk tygodniowo w powstającej w Szanghaju Gigafactory 3.

Zobacz: Gigafactory rusza z produkcją akumulatorów. To wielki sprawdzian dla Elona Muska

The timelines and information shared here are outdated. When we have details to announce, we will certainly share them. In the meantime, we remain focused on Model 3, which we are excited to bring to Europe and China early next year.

— oficjalne stanowisko Tesli

Przedsiębiorstwo zaprzecza tym rewelacjom. W oświadczeniu przesłanych do Business Insider przez rzecznika firmy przeczytać możemy, że zawarte w dokumentach informacje są nieaktualne, a gdy Tesla będzie miała coś do przekazania na temat nowego modelu, to to zrobi. Firma skupia się obecnie nad wprowadzaniem Modelu 3 na rynku europejskim i w Chinach już na początku przyszłego roku.

Źródło: Business Insider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu