Motoryzacja

Tesla Model 3 coraz chętniej kupowanym samochodem: rośnie ich liczba rejestracji!

Marek Adamowicz
Tesla Model 3 coraz chętniej kupowanym samochodem: rośnie ich liczba rejestracji!
15

Po początkowych problemach z produkcją Tesli Model 3, firma Elona Muska twierdzi, że sprzedaż „trójki” jest coraz lepsza. Tesla Model 3 trafiła do pierwszej setki najczęściej rejestrowanych aut w USA.

Tesla i jej samochody elektryczne spowodowały ogromną rewolucję na światowych rynkach i w całej branży motoryzacyjnej. Chociaż w ostatnim czasie firmę Elona Muska trapiły różne problemy (m.in. z procesem sądowym byłego pracownika czy też akcjami serwisowymi oraz nie najlepszą kondycją finansową giganta) to pojawiły się też bardzo dobre wiadomości. Najnowsza Tesla Model 3 trafiła właśnie do pierwszej setki najczęściej rejestrowanych samochodów w Stanach Zjednoczonych.

Tesla Model 3 jest elektrycznym hatchbackiem, którego również nie ominęły problemy. Od początku firma borykała się z problemami produkcyjnymi, jednak najświeższe dane sugerują, że te zagwozdki już są za Elonem Muskiem i jego ludźmi. Z danych statystycznych wynika, że w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku, liczba rejestracji Tesli Model 3 w Stanach Zjednoczonych systematycznie rosła. W styczniu 2018 zarejestrowanych zostało 1875 aut, a w maju na amerykańskie szosy wyjechało już 6250 elektrycznych pojazdów.

Wiele wskazuje na to, że tempo wzrostu zostanie utrzymane w kolejnych miesiącach. Zakładana produkcja 8000 egzemplarzy zostanie osiągnięta w najbliższych miesiącach, co pozwoli dostarczyć więcej aut do klientów. Pomóc ma w tym uruchomienie nowej linii montażowej, która znajduje się na terenie fabryki Tesli we Fremont.

Tesla Model 3 już teraz jest szalenie chętnie wybieranym samochodem. Ma też na swoim pokładzie akumulatory, które przez znawców uznawane są za jedne z najlepszych na całym świecie. Co ciekawe, elektryczny hatchback jest częściej rejestrowanym samochodem w Stanach Zjednoczonych niż produkty takich gigantów jak Volkswagen, BMW czy Mercedes. Wiele wskazuje na to, że Elon Musk znów osiągnął światowy sukces. A z pewnością nie jest to jego ostatnie słowo – wystarczy wspomnieć chociażby o zapowiadanej Tesli Roadster czy ciężarówce Tesla Semi, na którą złożono już ponad 2000 zamówień! Czy Tesla będzie miała w końcu rasowego rywala w segmencie aut elektrycznych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu