Motoryzacja

Audi RS Q8: nadjeżdża najmocniejszy i najszybszy SUV na świecie!

Marek Adamowicz
Audi RS Q8: nadjeżdża najmocniejszy i najszybszy SUV na świecie!
7

Chociaż od premiery największego i najbardziej luksusowego SUV-a Audi, minęło kilka tygodni, to w Ingolstadt pracują już nad jego najmocniejszą odmianą.

Na początku czerwca odbyła się światowa premiera nowego flagowego SUV-a z Ingolstadt – czyli Audi Q8. Auto jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy potrzebują luksusowego auta z podniesionym zawieszeniem i ogromem nowoczesnej technologii na pokładzie. Teraz pojawiły się plotki oraz pierwsze zdjęcia szpiegowskie sportowej wersji. Wkrótce do oferty trafi Audi RS Q8, bowiem motoryzacyjni szpiedzy z motor1.com przyłapali już pierwsze egzemplarze na drogowych testach.

źródło: motor1.com

W przypadku Audi Q8 do dyspozycji będzie kilka jednostek napędowych. Początkowo w ofercie znajdzie się m.in. benzynowy silnik 3.0 V6 TFSI o mocy 340 KM, jak i 3-litrowe diesle o mocach od 231 KM do 286 KM. Niepotwierdzone plotki twierdzą też, że możliwe jest, że do Q8 trafi jednostka wysokoprężna znana z Audi SQ7 – 4.0 V8 TDI o mocy 435 KM i 900 Nm momentu obrotowego. To jednak nie koniec tego co znajdziemy w ofercie luksusowego SUV-a z Ingolstadt. Co znajdziemy na szczycie?

Według jeszcze niepotwierdzonych informacji pod maską najmocniejszej odmiany Audi RS Q8 ma pracować hybrydowy napęd znany z Porsche Panamery Turbo S e-hybrid. Na ten zestaw napędowy składa się 4-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM i silnik elektryczny, który generuje dodatkowych 136 KM. Łącznie do dyspozycji kierowcy nowego Audi RS Q8 ma być 670 KM i 850 Nm momentu obrotowego, co powoduje, że to auto będzie mocniejsze m.in. od Lamborghini Urus z 650-konnym silnikiem.

źródło: motor1.com

Nowe Audi RS Q8 celuje m.in. w Mercedesa-AMG GLE 63s Coupe, Range Rovera SVR, Bentleya Bentaygę i trzeba powiedzieć, że najmocniejszy SUV z Ingolstadt ma ogromne szanse namieszać w tej niewątpliwie mocnej stawce. Prawdopodobna premiera nowego Audi RS Q8 odbędzie się pod koniec 2018 roku, kiedy seryjne Q8 będzie już w sprzedaży od kilku dobrych tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu