Motoryzacja

Jeep Wrangler wkracza do służby u włoskich karabinierów: wszędobylska terenówka!

Marek Adamowicz
Jeep Wrangler wkracza do służby u włoskich karabinierów: wszędobylska terenówka!
1

Włoscy karabinierzy otrzymali właśnie do służby nowe auta do patrolowania nieutwardzonych szlaków. To najnowsza generacja Jeepa Wrangler, który właśnie wchodzi do służby.

Jeep Wrangler od dawna jest traktowany jako legendarna terenówka. Jego najnowsze wcielenie właśnie weszło do służby w korpusie włoskich karabinierów, którzy będą wykorzystywali auto do patrolowania nadmorskich plaż w okolicach znanych kurortów turystycznych takich jak Rimini czy Riccione. Obszar, który objęty zostanie patrolami nowym Wranglerem liczy ponad 30 kilometrów plaż.

Najnowszy pojazd patrolowy karabinierów wyposażony został w wysokoprężny silnik 2.8 CRD o mocy 200 KM.  Moc przenoszona jest na wszystkie koła poprzez 8-stopniową skrzynię automatyczną, którą zbudowała firma ZF. Auto patrolowe zostało dodatkowo wyposażone w pakiet Mopar One, pozwalającego na dużo więcej możliwości podczas jazdy poza utwardzonymi szosami – zwłaszcza w trudnym terenie. Pakiet ten obejmuje podniesione zawieszenie o 2 cale (około 5 cm!), zawieszenie „Fox Performance”, drążek stabilizacyjny kierownicy, 17-calowe felgi aluminiowe Performance Gladiator i terenowe opony.

W przypadku auta przeznaczonego do służby u włoskich karabinierów nie mogło zabraknąć też wyposażenia typowego dla ich rodzaju służby. Na pokładzie Jeepa Wranglera znajdziemy m.in. sygnały świetlne i dźwiękowe, teleskopowy uchwyt na karabiny czy pokładową łączność radiową.

Przekazany włoskim karabinierom Jeep Wrangler nie jest pierwszym samochodem grupy FCA, który trafił do tej formacji. Mowa tutaj zarówno o starszych samochodach Alfy Romeo, jak i o obecnie sprzedawanych autach grupy. Włoscy karabinierzy bardzo często korzystają ze sprzętu dostarczanego przez włoskie marki. W uroczystości przekazania samochodu wzięli udział m.in. komendant główny oraz wicekomendant Korpusu Karabinierów czy dyrektor generalny FCA.

Jeep Wrangler jest kolejnym samochodem tej marki, który zasilił szeregi korpusu karabinierów. I z pewnością nie będzie to ostatnie auto z tej stajni, zwłaszcza, że Jeepy oferują ogromne możliwości jazdy w terenie, które zdecydowanie przydadzą się podczas trudnej służby we włoskiej formacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu