Motoryzacja

Intermarche stawia na elektromobilność: będą kolejne stacje ładowania przy marketach

Marek Adamowicz
Intermarche stawia na elektromobilność: będą kolejne stacje ładowania przy marketach
3

Elektromobilność coraz mocniej wkracza do Polski. Stacji ładowania jest coraz więcej, a kolejna sieć supermarketów właśnie podjęła decyzja o budowie swojej sieci ładowarek.

Chociaż w sprzedaż samochodów elektrycznych jest bardzo skromna, to powoli zaczyna rozrastać się infrastruktura, która pozwala na użytkowanie aut elektrycznych. Od kilku miesięcy przy wybranych supermarketach Lidl działa sieć stacji ładowania aut elektrycznych. Właśnie kolejna sieć podjęła decyzję o budowie kilku ładowarek przy swoich sklepach. Na początek Intermarche zdecydowało się na instalację trzech urządzeń.

Samochody elektryczne coraz mocniej zdobywają światowe rynki. Chcemy czy też nie, świat motoryzacyjny dąży ku elektromobilności. Na polskim rynku w rozwoju ma pomóc specjalna ustawa, która została uchwalona na początku bieżącego roku. Właśnie tutaj zapisano specjalne przepisy, dzięki którym sieć ładowania aut elektrycznych zostanie mocno rozbudowana, a chcący kupić auto elektryczne mogą liczyć na rządowe dopłaty. W rozbudowę punktów ładowania elektryków włączyła się właśnie sieć Intermarche.

Stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych powstaną przy supermarketach w Ostródzie i Grajewie. W późniejszym czasie ładowarka powstanie obok sklepu ulokowanego w Knurowie. Przedstawiciele sieci handlowych z muszkieterami w logo zapowiadają, że rozpoczęcie funkcjonowania stacji przewidziano na przełom lipca i sierpnia. Korzystanie z ładowarek umieszczonych przy sklepach Intermarche ma być również bezpłatna. Trzy urządzenia umieszczone przy sklepach jest doskonałą konkurencją dla sieci czterech stacji ładowania, które otworzył Lidl. Niemiecka firma również nie pobiera opłat za korzystanie z ich ładowarek do aut elektrycznych.

Czy Intermarche zdecyduje się na rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych? Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że jeśli działanie obecnie zatwierdzonych urządzeń się sprawdzi, kolejne zostaną postawione przy sklepach znajdujących się przy szlakach komunikacyjnych. To bardzo dobry ruch, gdyż w czasie kiedy klient będzie robił zakupy w sklepie, jego samochód elektryczny będzie ładowany w przysklepowym urządzeniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu