Tesla Model 3
4

Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem w USA. Elon Musk ma jednak ciągle powody do zmartwień

Tesla i Elon Musk znów znaleźli się na ustach amerykańskich mediów. Tym razem sprawa dotyczy sprzedaży Modelu 3, która ma swoje ciemne i jasne strony.

W ostatnim czasie o amerykańskim dostawcy samochodów elektrycznych ciągle jest głośno. Niestety zazwyczaj w dość negatywnym świetle, bowiem ostatnio znów zdarzył się wypadek z udziałem elektrycznego wozu, który uderzył w radiowóz policyjny, jak również pojawiły się informacje o przeprowadzanej akcji serwisowej dla Modelu S, gdzie znaleziono ogniska korozji. Co jednak ciekawe, ciągłe zawirowania ze sprzedażą czy też kondycją samej Tesli nie wpływają negatywnie na sprzedaż elektryków.

Tesla Model 3

Elon Musk pochwalił się właśnie danymi sprzedażowymi Modelu 3 na amerykańskim rynku. Okazuje się, że w grupie sedanów klasy średniej Premium, Model 3 jest najchętniej kupowanym autem na amerykańskim rynku. W maju 2018 roku Elon Musk i spółka zgarnęli 30% rynku zostawiając na pokonanym polu takie auta jak Mercedes klasy C, Audi A4, BMW Serii 3 czy Lexusa IS. Czy ciągły rozwój sprzedaży przełoży się na zmniejszenie strat, które pojawiły się w pierwszym kwartale bieżącego roku?

Okazuje się jednak, że chociaż Model 3 coraz chętniej jest kupowany w USA, to też boryka się ze swoimi problemami. Od kiedy Tesla Model 3 pojawiła się w sprzedaży, firma Elona Muska odczuwa prawdziwy zalew zamówień na ten samochód. Pierwsze egzemplarze miały trafiać do klientów na początku 2018 roku, jednak kłopoty z produkcją odbiły się też na ilości zamówień. Przez cały pierwszy kwartał 2018 roku do klientów trafiło zaledwie lekko ponad 8 000 sztuk Modelu 3, przy zamówieniach sięgających ponad 450 000 egzemplarzy! Nie dziwi zatem fakt, że w samym kwietniu odwołanych zostało ponad około 23 procent wszystkich zamówień na amerykańskim rynku.

Tesla Model 3

Eksperci zauważają, że duża ilość odwołanych zamówień pojawiła się po informacjach, że są kłopoty z produkcją Modelu 3. Rzecznik prasowy firmy jednak nie potwierdził tych plotek i stanowczo dementuje informacje jakoby firma Elona Muska zauważyła znaczący odpływ zamówień na najnowszy samochód Tesli. Według nioficjalnych infromacji, opóźnienia w produkcji Modelu 3 mogą wynieść od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Czyżby pojawiały się kolejne powody do zmartwień dla Elona Muska?