Motoryzacja

135 tysięcy Tesli ma problem z ekranem dotykowym. Będzie darmowa naprawa

Paweł Winiarski
135 tysięcy Tesli ma problem z ekranem dotykowym. Będzie darmowa naprawa
3

Niektórzy twierdzą, że im więcej elektroniki w aucie, tym więcej rzeczy może się popsuć. Psują się też oczywiście Tesle, a właśnie 135 tysięcy takich aut kwalifikuje się do naprawy ekranu dotykowego.

Około 135 tysięcy samochodów Tesla ma lub może mieć problem z ekranem dotykowym. Chodzi o Model S z lat 2012-2018 oraz Model X z lat 2016-2018. Jak stwierdził NHTSA (amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego), samochody z chipem Tegra 3 mogą mieć problemy z ekranem dotykowym kiedy zużyje się pamięć flash 8GB eMMC. Jakie? Dość kluczowe, jak na przykład utrata obrazu z tylnej kamery, odmrażanie oraz...kierunkowskazy. Musicie przyznać, że to dość istotne rzeczy i samochód z takimi usterkami nie powinien poruszać się po drogach.

Użytkownicy wymienionych wyżej aut kwalifikują się do darmowej wymiany płyt głównych. Ta ma rozpocząć się już niedługo, bo 30 marca tego roku. Tesla nie jest specjalnie zadowolona z darmowej naprawy i tłumaczy, że tego typu pamięć nie ma szans być trwała i bezawaryjna przez cały okres użytkowania pojazdu. I choć firma nie zgadza się z NHTSA, to niewiele takie podejście zmieniło. Będą darmowe wymiany podzespołów i kropka.

Szkoda tylko, że Tesla nie informuje o tym klientów przed zakupem swojego auta. Nie sądzicie, że jednak powinna?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu