Seriale

Szykujcie się na nowy Terror: Infamy - nowy sezon największej niespodzianki zeszłego roku

Konrad Kozłowski
Szykujcie się na nowy Terror: Infamy - nowy sezon największej niespodzianki zeszłego roku
3

Terror to jeden z najlepszych seriali zeszłego roku - co do tego nie mam żadnej wątpliwości, a podobną opinię ma większość innych recenzentów oraz widzów. Nic więc dziwnego, że stacja AMC zapowiedziała nowy sezon produkcji, z którego mamy pierwsze zdjęcia!

"Terror" zapowiadał się naprawdę udanie, ale po seansie pierwszej serii byłem w szoku i to podwójnym. Po pierwsze ogromne wrażenie zrobił na mnie klimat tej produkcji, a po drugie żałowałem, że serial nie cieszył się tak dużą popularnością, jaką powinien. Do pewnego momentu było to dość zrozumiałe, bo emitowane na kanale AMC nie docierały do dużej widowni, ale po premierze na Amazon Prime Video nikt nie dysponuje żadnym solidnym argumentem przeciwko - "Terror" po prostu trzeba zobaczyć.

Zobacz też: Przerażająca arktyczna wyprawa owiana tajemnicą. „Terror” – recenzja przedpremierowa

Pierwszy sezon "Terroru" opowiadał o przerażającej arktycznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej z 1845 roku. Jej celem było odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego, a na pokładzie dwóch okrętów znalazło się ponad 120 osób. Obydwa zaginęły i odnaleziono je dopiero w 2014 i 2016 roku. Ten odnaleziony później odkryto w niemal perfekcyjnym stanie na dnie i długo nikt nie wiedział, co wydarzyło się na ich pokładzie. Serial nakręcono na podstawie książki Dana Simmonsa - to klimatyczne widowisko, które na długo wciągnie Was w tę nie chłodną, lecz przerażająco mroźną atmosferę. Nawet nie potraficie sobie wyobrazić, przez co prawdopodobnie przeszli śmiałkowie.

Polecamy: Najlepsze seriale, jak widzieliśmy w 2018 roku

Drugi sezon "Terror: Infamy" przeniesie nas w okres  II wojny światowej. W informacji prasowej czytamy: Obfitujący w zjawiska paranormalne i pełen napięcia, drugi sezon utrzymanej w klimacie horroru antologii, „r: Infamy”, skupia.

W serialu występują Derek Mio jako Chester Nakayama; Kiki Sukezane („Zagubieni w kosmosie”) jako Yuko, tajemnicza kobieta z przeszłości Chestera; Cristina Rodlo (Miss Bala) jako Luz, potajemna dziewczyna Chestera; Shingo Usami (Niezłomny) jako Henry Nakayama, ojciec Chestera; Naoko Mori (Everest) jako Asako Nakayama, matka Chestera; Miki Ishikawa („9-1-1”) jako Amy, przyjaciółka rodziny Nakayama; a także znany aktor, producent, autor i aktywista George Takei („Star Trek”) jako Yamato-san, członek starszyzny oraz były kapitan statku rybackiego.

.

Pierwszy sezon "Terroru" zobaczycie już na Amazon Prime Video.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu