Seriale

Zdjęcia do serialu Wiedźmin kręcone pod Krakowem. W ruinach zamku Ogrodzieniec

Kamil Świtalski
Zdjęcia do serialu Wiedźmin kręcone pod Krakowem. W ruinach zamku Ogrodzieniec
19

Zdjęcia do serialu "Wiedźmin" tworzonego na zlecenie Netflixa kręcone będą także w Polsce — informuje jeden z użytkowników forum Reddit.

Wiedźmin to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali Netflixa najbliższych miesięcy. W kwestii serialu nareszcie zaczyna dziać się coraz więcej — a kolejne informacje powoli zaczynają napływać do fanów, którzy nie mogą się już doczekać serialowej adaptacji. Obsada serialu Wiedźmin wzbudziła sporo kontrowersji. Jedni byli zachwyceni, inni — wręcz przeciwnie. W grudniu dowiedzieliśmy się też co nieco na temat tego, że Netflix niemal od razu planuje zamówić więcej sezonów opowieści o Geralcie i spółce (zobacz: Nie możecie się doczekać Wiedźmina od Netflixa? Ostatnie wiadomości napawają optymizmem). Niemal od razu wiadomo było, że serial kręcony będzie w różnych zakątkach świata. Jak informuje jeden z użytkowników forum Reddit w swoim wpisie, który najwyraźniej pracuje przy realizacji przedsięwzięcia, także w Polsce.

Zdjęcia do netflixowego Wiedźmina kręcone także w Polsce

Ruiny zamku w Ogrodzieńcu to jeden ze skarbów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tłumnie odwiedzają go spragnieni historii turyści. Z ukończonego w XV wieku zamku zostały już ruiny, ale najwyraźniej wciąż są one na tyle okazałe, że doskonale wpasują się w klimat tworzonego na zlecenie Netflixa serialu. Według oficjalnej strony zabytku, od poniedziałku do środy jest on niedostępny dla turystów. I choć nie ma tam ani słowa na temat zdjęć, a prac budowlanych — użytkownicy poskładali elementy układanki. Wychodzi na to, że na te trzy dni Zamek w Ogrodzieńcu zamieniony zostanie w plan filmowy. Jak twierdzi autor zamieszczonego zdjęcia — wczoraj trwały przygotowania i, według planu, dzisiaj mają odbywać się zdjęcia. Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcał też, by dziś odwiedzić ruiny zamku i podejrzeć co nieco.

Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat, ale... miejmy nadzieję, że te są wyłącznie kwestią czasu. Z wczorajszych przygotowań co nieco się już pojawiło, ale... czekamy na więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu