Netflix

Polska aktorka u twórcy La La Land w serialu dla Netflix!

Konrad Kozłowski
Polska aktorka u twórcy La La Land w serialu dla Netflix!
5

Damien Chazelle, twórca La La Land, tworzy dla Netflix dramat muzyczny pt. "The Eddy". W produkcji główną rolę zagra Joanna Kulig, którą znamy chociażby z "Zimnej wojny".

Rola w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie" najwyraźniej przysłużyła się Joannie Kulig - aktorka zagra teraz w serialu Damiena Chazelle ("La La Land", "Pierwszy człowiek"), który będzie pierwszym telewizyjnym projektem reżysera. Kulig zagra dziewczynę o imieniu Maja, która jest zdolną artystką o świetnym głosie, ale ma problem z alkoholem. Właściwie czuje się tylko na scenie - poza nią traci pewność siebie i nie jest zdecydowana, w jakim kierunku powinno podążać jej życie. Wkrótce będzie musiała podjąć decyzję, którą odkładała w czasie - prawdopodobnie dołączy do zespołu Elliota, z którym czasem partneruje na scenie. Ale o czym będzie sam serial?

The Eddy to dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. Kręcony w Paryżu ośmioodcinkowy serial produkcji Endeavor Content będzie dostępny wyłącznie na Netflix.

To niezwykle ważny projekt Netflix, ponieważ w jego realizację zaangażowano także Jacka Thorne'a (Skarb Narodów, To właśnie Anglia, Cudowny Chłopak), Glena Ballarda (Jagged Little Pill Alanis Morissette i Bad Michaela Jacksona) oraz Alana Poula (Sześć stóp pod ziemią, Newsroom, Opowieści z San Francisco), który stanie za kamerą dwóch odcinków. W sumie "The Eddy" będzie mieć 8 odcinków - 6 z nich napisze Thorne. Zdjęcia realizowane będą w Paryżu, a serial będzie zawierał dialogi w językach angielskim, francuskim i arabskim.

Netflix ma na swoim koncie jedną polską produkcję, serial "1983", który do tej pory nie otrzymał zamówienia na drugi sezon. Agnieszka Holland, która była jedną z jego reżyserek, a która wcześniej pracowała przy "House of Cards", będzie pełnić rolę współproducentki przy "The Eddy".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu