Felietony

Teraz nawet biletami można się wymieniać dzięki alebilet.pl

Grzegorz Marczak
Teraz nawet biletami można się wymieniać dzięki alebilet.pl
11

Do katalogu startupów, trafił dzisiaj serwis alebilet.pl. Pomysł polega na tym aby udostępnić internautom możliwości sprzedawania i kupowania biletów na koncerty, do teatru itp. Taki rynek wtórny który możemy wykorzystać w momencie kiedy kupiliśmy bilet na przykład do teatru z dużym wyprzedzeniem a...

Do katalogu startupów, trafił dzisiaj serwis alebilet.pl. Pomysł polega na tym aby udostępnić internautom możliwości sprzedawania i kupowania biletów na koncerty, do teatru itp. Taki rynek wtórny który możemy wykorzystać w momencie kiedy kupiliśmy bilet na przykład do teatru z dużym wyprzedzeniem a teraz okazuje się, że nie możemy pójść. Obniżając więc nieco cenę jest szansa na to, że znajdziemy w serwisie nabywcę.

AleBilet pozwala wystawiać ogłoszenia, tym którzy chcieliby sprzedać bilety. Kupujący znajdą tam dobre okazje, a także oferty biletów nawet wtedy, gdy skończyły się one w oficjalnej sprzedaży.

Idea AleBilet polega na tym, żeby zaoferować mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo zarówno sprzedającym jak i kupującym. Serwis gwarantuje kupującym dostarczenie oryginalnych biletów na czas, a sprzedającym otrzymanie zapłaty, jeżeli wyślą bilety zgodnie z instrukcją.Jeśli chodzi o budowę serwisu i design to nie czepiałbym się tutaj specjalnie czegokolwiek. Mamy kategorie wydarzeń, możliwość szukania imprez w naszym mieście a każde z wydarzeń jest w miarę dobrze opisane wraz z mapką pokazującą rozkład miejsc na sali.

Mnie przy tego typu stratupach natomiast zawsze zastanawia jak autorzy kalkulują dochody z takiego biznesu. Wydaje się, że odsprzedanie biletu to raczej niszowa potrzeba, którą będzie zainteresowane dość wąskie grono ludzi. Oczywiście mogę się mylić ale też pewnie drugiego Allegro jeśli chodzi o ilość transakcji z tego nie będzie. Nie wiem czy sytuację ratuje też moim zdaniem dość wysoka prowizja na poziomie 15% od ceny biletu.

Widzę natomiast kilka sposobów na ewentualną zmianę modelu biznesowego, dzięki czemu w razie niepowodzenia można skonstruować plan B czy C :)

Mieliście kiedyś potrzebę odsprzedania biletu (koncert,teatr itp.), ile razy w życiu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu