Android

Aplikacje na Androidzie zainstalujemy bez otwierania sklepu Play [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Aplikacje na Androidzie zainstalujemy bez otwierania sklepu Play [prasówka]
3

Google mocno upraszcza proces instalowania aplikacji na Androidzie. Lada moment będziemy mogli do tego celu użyć wyszukiwarki i tym samym nawet nie uruchamiać sklepu Play. Cały proces odbędzie się bowiem w wyskakującym okienku. Instalowanie aplikacji z wyszukiwarki Aplikacje z Google Play już...

Google mocno upraszcza proces instalowania aplikacji na Androidzie. Lada moment będziemy mogli do tego celu użyć wyszukiwarki i tym samym nawet nie uruchamiać sklepu Play. Cały proces odbędzie się bowiem w wyskakującym okienku.

Instalowanie aplikacji z wyszukiwarki

Aplikacje z Google Play już od pewnego czasu pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Jednak dotąd każdorazowe dotknięcie takiej pozycji przenosiło nas do aplikacji sklepu, gdzie mogliśmy kontynuować jej instalację lub zapoznać się ze szczegółami. Teraz proces ten będzie znacznie prostszy i ma odbywać się w pływającym okienku. Zawiera ono zrzuty ekranu, krótki opis, a także funkcję dodawania programu do listy życzeń.

Nowa funkcja działa tylko w aplikacji Google i z poziomu przeglądarki Chrome może nie być dostępna. Twórcy dopiero ją wdrażają, więc uzbrójcie się w cierpliwość. Wcześniej, od jakiegoś miesiąca, testowano to rozwiązanie na wąskiej grupie użytkowników.

Samsung zmierzy poziom tłuszczu

Po sieci krążą już informacje o nowym urządzeniu fitness Samsunga. Miałoby ono przypominać zegarek, ale pozwalać na odczepienie od paska głównego modułu (i prawdopodobnie przymocowanie go w inny sposób). Wśród nowych funkcji, które się wymienia najczęściej, jest mierzenie poziomu tłuszczu w organizmie. Ale to nie wszystko - specjalny bio-procesor miałby również analizować muskulaturę, temperaturę ciała oraz poziom stresu użytkownika. Całość ma działać w oparciu o system operacyjny Tizen OS. Premiera? być może już na MWC.

LG G5

Na MWC mamy zobaczyć następcę LG G5. Trudno się zatem dziwić regularnie pojawiającym się przeciekom na ten temat. Teraz w sieci zobaczyliśmy szkic przedstawiający konstrukcję telefonu. Niczym nie przypomina ona tego, co smartfony LG oferowały dotąd. Zniknęły przyciski głośności z tylnego panelu - pozostał jedynie guziczek zasilania z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. W oczy rzuca się również zaokrąglona konstrukcja oraz bardzo cienkie ramki wokół ekranu. Jeżeli nowe urządzenie faktycznie miałoby tak wyglądać, będzie to pewnym powiewem świeżości w portfolio LG.

Chińska gospodarka wyhamowuje?

Druga największa gospodarka na świecie nie rośnie już tak szybko. W ostatnim kwartale 2015 roku Chiny zanotowały wzrost na poziomie 6,8 proc., co w rezultacie daje ogólny wzrost za 2015 rok rzędu 6,9 proc. To najniższy wynik od 25 lat - kiedy to w 1990 roku nałożono na Pekin sankcje za krwawe stłumienie demokratycznych demonstracji na placu Tiananmen. Mniejszą dynamikę daje się przez to również odczuć w branży technologicznej, a szczególnie na rynku mobilnym, który, jak podaje część źródeł, w tym roku notował tylko jednocyfrowy wzrost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu