Mobile

SURE od Tekoia – najlepszy mobilny pilot do telewizora

Grzegorz Ułan
SURE od Tekoia – najlepszy mobilny pilot do telewizora
43

Pilot do telewizora, do wieży, do dekodera, baterie, akumulatorki, ładowanie, zapodzianie i inne problemy z tym narzędziem do sterowania urządzeniami w domu najprościej rozwiązać uniwersalnym rozwiązaniem, które mamy zawsze przy sobie. Próbowałem już chyba wszystkich aplikacji tego typu z Google...

Pilot do telewizora, do wieży, do dekodera, baterie, akumulatorki, ładowanie, zapodzianie i inne problemy z tym narzędziem do sterowania urządzeniami w domu najprościej rozwiązać uniwersalnym rozwiązaniem, które mamy zawsze przy sobie.

Próbowałem już chyba wszystkich aplikacji tego typu z Google Play, ale albo nie rozpoznawały mojego telewizora (najzwyklejsze, dość stare LCD Funai) albo błędnie rozpoznawało funkcje z pilota (Peel Smart Remote).

W końcu wczoraj natrafiłem na produkcję Tekoia - SURE Universal Remote. Bajecznie prosta w obsłudze, nie jest przeładowana zbędnymi funkcjami, tylko funkcje z pilota dodawanego urządzenia. A dodawać możemy praktycznie każde urządzenie multimedialne.

Wystarczy wybrać jego rodzaj, wyszukać odpowiedniego producenta i sparować z urządzeniem. Parowanie polega tylko na uaktywnieniu jednego z przycisków, włączenia bądź zmniejszenia lub zwiększenia głośności. Jeśli urządzenie nie reaguje sprawdzamy następne. Po kilku próbach zaskoczyło i mogłem już z poziomu smartfona sterować telewizorem. Działały wszystkie funkcje pod właściwymi przyciskami.

Oprócz telewizora dodałem jeszcze opcje do obsługi Chromecasta, dzięki czemu mogłem uzyskać szybki dostęp do zawartości ze smartfona. Można tak uruchamiać i odtwarzać na telewizorze muzykę, filmy czy przeglądać zdjęcia z telefonu. Jak widać na zrzutach bez problemu do tego zestawu dodamy dekodery, zestawy muzyczne czy nawet inteligentne odkurzacze.

Aplikacja do pobrania za darmo z Google Play.

Aplikacja wymaga wbudowanego nadajnika IR w telefonach LG, Samsung czy HTC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile