Mobile

Ten głośnik zacznie grać, gdy tylko przekroczysz próg mieszkania

Tomasz Popielarczyk
Ten głośnik zacznie grać, gdy tylko przekroczysz próg mieszkania
3

Targi CES rozpoczynają się już niebawem. Tymczasem kolejni producenci ujawniają częściowo swoje premiery, które mają zostać zaprezentowane w Las Vegas. Jak co roku, miejsce to zdominują telewizory i szeroko pojęta elektronika domowa. Zaliczają się do niej również głośniki -te oznaczone logo LG docze...

Targi CES rozpoczynają się już niebawem. Tymczasem kolejni producenci ujawniają częściowo swoje premiery, które mają zostać zaprezentowane w Las Vegas. Jak co roku, miejsce to zdominują telewizory i szeroko pojęta elektronika domowa. Zaliczają się do niej również głośniki -te oznaczone logo LG doczekają się interesujących nowości.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dość standardowo: trzy głośniki i trzy soundbary. Wśród nich mają znaleźć się urządzenia nawiązujące łączność z domową siecią WiFi, a także zasilane akumulatorami. LG na tym polu nie tworzy rewolucji, co pewnie będzie widoczne gołym okiem podczas samych targów. Zanosi się na solidne portfolio produktów adresowane posiadaczom telewizorów koreańskiej firmy i nie tylko.

W tym wszystkim, szczególnie interesująca wydaje się zaawansowana komunikacja z urządzeniami mobilnymi. Głośniki Music Flow są bowiem kompatybilne z Androidem oraz iOS. W praktyce oznacza to, że odtwarzanie muzyki będzie automatycznie przerywane i wznawiane w momencie połączeń głosowych, a do ułożenia codziennej playlisty wystarczy smartfon. Mało tego, wyobraźcie sobie sytuację, że wchodzicie do domu, a głośniki same zaczynają odtwarzanie.

Jakim cudem? Aplikacja Music Flow kontynuuje po prostu odtwarzanie rozpoczęte na naszym smartfonie. Jeżeli zatem w drodze z pracy mamy na uszach słuchawki i serwujemy sobie relaksującą playlistę, w momencie przekroczenia progu domu, gdy urządzenie połączy się z naszym WiFi, będzie ona dalej odtwarzana ale już z użyciem głośnika. Takie muzyczne Continuity.

Aplikacja Music Flow integruje się z popularnymi usługami streamingu, a więc nie będziemy musieli ograniczać się do lokalnych plików MP3. Co ciekawe, głośnik będziemy mogli również dodać jako kontakt w komunikatorze Line i wydawać mu zdalnie polecenia, jak "zakończ odtwarzanie po godzinie". Jest to część większej platformy LG noszącej nazwę HomeChat.

Więcej szczegółów poznamy pewnie podczas targów CES. Okazuje się, że w domu 2015 roku nawet głośniki mogą działać w sposób inteligentny. Z jednej strony to niesamowite, a z drugiej lekko niepokojące.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGbluetoothgłośniki