Komunikatory

Telegram stawia na naklejki wideo, które łatwo stworzycie samodzielnie

Kamil Świtalski
Telegram stawia na naklejki wideo, które łatwo stworzycie samodzielnie
3

Telegram nie zwalnia tempa. Twórcy komunikatora zaserwowali nam kolejną lawinę nowości.

Kto używa Telegrama dłuższą chwilę, ten prawdopodobnie zdążył już przywyknąć do regularnie serwowanych nowości. Po kilku tygodniach twórcy komunikatora powracają z kolejną falą świeżych opcji — m.in. naklejkami wideo, nowościami związanymi z reakcjami... i nie tylko!

Naklejki wideo w komunikatorze Telegram

Naklejki w Telegramie cieszą się ogromną popularnością od samego początku. Przez lata jednak użytkownicy tworzyli paczki z grafikami, które mogli wysyłać w rozmowach. Teraz w ich ręce oddana została nowa opcja: naklejki wideo, które można przekonwertować ze zwykłych filmów.

Dzisiaj dodajemy obsługę naklejek przekonwertowanych ze zwykłych filmów, aby każdy mógł łatwo tworzyć szczegółowe animowane naklejki za pomocą dowolnego programu do edycji wideo.

Przygotowane w ten sposób produkty można opublikować za pośrednictwem bota @Stickers. Firma przygotowała też kompleksową instrukcję związaną z nową opcją.

Reakcje nabierają rozmachu

Reakcje to stosunkowo nowa rzecz w Telegramie, pojawiły się raptem kilka tygodni temu. Ale twórcy komunikatora już pracują nad jej rozwojem — serwując bardziej kompaktowe animacje, których efekt można skalować przytrzymując ikonkę z emoji. Ponadto twórcy oferują pięć nowych reakcji (które można wysłać także w formie interaktywnych emoji): 🥰🤯🤔🤬👏. Nie powiem — robi się tłoczno w tym temacie. Całe szczęście, że możemy w ustawieniach rozmów / czatów grupowych wybrać które z ikonek będą dostępne do dyspozycji rozmówców.

Łatwiejsza nawigacja między czatami

Ostatnią ze zmian jest łatwiejsze przełączanie się między rozmowami. Od jakiegoś czasu prostym gestem możemy łatwo przenosić się między oknami rozmów z nieprzeczytanymi wątkami. Teraz pod przyciskiem "Wróć" ukryty będzie skrót z linkiem do wszystkich tych grup. Idealne w swojej prostocie!

Ostatnią ze wspomnianych zmian jest naprawianie bugów i dopracowanie elementów, które wcześniej nie działały tak dobrze, jak tego oczekiwano. Poprawiona została jakość połączeń, dodana obsługa tłumaczenia stron na iOS, a także w łatwiejszy sposób (z menu udostępniania) można wysyłać ciche wiadomości.

Nowości są już dostępne w komunikatorze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu