Apple

Telefony z iOS 8 mają kolejny problem. Tym razem aparat fotograficzny

Jakub Szczęsny
Telefony z iOS 8 mają kolejny problem. Tym razem aparat fotograficzny
78

Zaczynam się mocno zastanawiać, co będzie następne. Ten problem zdaje się wyczerpywać powoli to, co może jeszcze się zepsuć w telefonach Apple. Okazuje się, że wszystkie urządzenia zaktualizowane do systemu iOS 8 cierpią z powodu pewnej usterki - co prawda można robić zdjęcia, ale czasem będziemy ni...

Zaczynam się mocno zastanawiać, co będzie następne. Ten problem zdaje się wyczerpywać powoli to, co może jeszcze się zepsuć w telefonach Apple. Okazuje się, że wszystkie urządzenia zaktualizowane do systemu iOS 8 cierpią z powodu pewnej usterki - co prawda można robić zdjęcia, ale czasem będziemy nieco zaskoczeni tym, jak wyglądają. Serwis Tom's Guide zwrócił uwagę na problem, który wydaje się być spowodowany problemami z utrzymaniem odpowiedniego balansu bieli na zdjęciu - zarówno podczas robienia zdjęć i kręcenia filmów. W warunkach, gdy iOS 8 nie poradzi sobie z ustaleniem odpowiedniego balansu bieli, zdjęcia będą nieco przesiąknięte fioletem.

Jak domyśla się Tom's Guide oraz my, w systemie szwankują algorytmy balansu bieli. W każdym aparacie, funkcja automatycznego balansu bieli neutralizuje przebarwienia w scenie - biel ma być biała, czerwień czerwona, każdy kolor ma wyglądać naturalnie. I o ile wszystko działało nieźle do siódmego wydania iOS, tak już ósemka zaczęła wskazywać na poważne problemy przy fotografowaniu. Spójrzcie na te zdjęcia.

Przesunięcie ręki spowodowało nieprawidłowości w ustaleniu balansu bieli. Kolory wyglądają inaczej, a ręka przybiera nieco fioletowy odcień. Spójrzcie także na kolor warzyw, który po pojawieniu się ręki na środku, który stał się nieco "zgniły".

Spójrzcie też, jak wygląda to na wideo - widać to znacznie lepiej.

Co najciekawsze, ów problem dotyka także tych urządzeń z iOS 8, które poprzednio działały na wcześniejszych wersjach oprogramowania Apple. Zatem nie tylko 6 i 6 Plus cierpią na tę usterkę - do tego grona dołączają zatem wszystkie urządzenia, które obsługuje 8 wersja mobilnego systemu operacyjnego z Cupertino.

Apple nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie, nie wiadomo też co tak naprawdę powoduje aberracje w balansie bieli. Podejrzewam jednak, że problemy mogą być w łatwy sposób naprawione i wiążą się z dodaniem do iOS kilku funkcji fotograficznych, być może one bezpośrednio powodują pewne zaburzenia działania automatycznego balansu. Tak, jak napisałem dzisiaj, o 11:30 - "mam nadzieję, że to ostatnia taka niespodzianka Apple" - w dalszym ciągu "mam nadzieję", że w Apple podobne kwiatki nie wyskoczą. Zwłaszcza, że Apple ma sporo innych problemów, w tym zepsutego na etapie produkcyjnym iPhone 6 Plus.

Grafika: 1, 2

Źródło: tomsguide.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu