Google

Odświeżony Google Drive, wkurzone FBI i nowy Mac Mini

Tomasz Popielarczyk
Odświeżony Google Drive, wkurzone FBI i nowy Mac Mini
7

Google i Apple zepsuły piątek amerykańskiemu FBI, ale bynajmniej nie dlatego, że ten pierwszy odświeżył mobilną odsłonę usługi Google Drive, a drugi rozpoczął pracę nad kolejnym Macem Mini. W międzyczasie natomiast Intel wpakował grube pieniądze w chińskiego producenta smartfonów. Koniec tygodnia za...

Google i Apple zepsuły piątek amerykańskiemu FBI, ale bynajmniej nie dlatego, że ten pierwszy odświeżył mobilną odsłonę usługi Google Drive, a drugi rozpoczął pracę nad kolejnym Macem Mini. W międzyczasie natomiast Intel wpakował grube pieniądze w chińskiego producenta smartfonów. Koniec tygodnia zaczyna się dość intensywnie.

Nowy Google Drive dla smartfonów

Jeżeli macie awersję do mobilnej aplikacji Google Drive i preferujecie wersję w przeglądarce, mam dla Was dobrą wiadomość. Mobilna wersja usługi została właśnie solidnie odświeżona. Przeglądanie jej z poziomu mobilnych przeglądarek jest teraz o wiele przyjemniejsze. Całość wyposażono w wysuwany panel nawigacyjny oraz ubrano w interfejs w stylu flat design.

FBI niezadowolne z Apple'a i Google'a

Szyfrowanie w wielkich firmach zaszło za daleko - tak FBI komentuje kładzenie coraz większego nacisku na ten aspekt w urządzeniach Google'a i Apple'a. Reprezentujący biuro federalne .

Mac Mini w październiku

 

Pojawiły się pierwsze przecieki na temat komputerka Mac Mini, którego odświeżona wersja miałaby trafić na rynek w październiku br. Apple nie odświeżało tego urządzenia od 2012 roku, co sprawiło, że stało się ono mocno przestarzałe. W przyszłym miesiącu ma natomiast (według nieoficjalnych przesłanek) odbyć się konferencja firmy, na której pojawią się iPady oraz nowości z ekosystemu Maców. Pojawiły się tym samym informacje, że będzie to również miejsce premiery nowej generacji Maca Mini. Czekamy zatem.

Intel inwestuje w chińskiego producenta procesorów

Intel wpompował 1,5 mld dolarów w firmę Tsinghua Unigroup - holding będący w posiadaniu dwóch przedsiębiorstw produkujących procesory:  Spreadtrum Communications i RDA Microelectronics. Działanie to ma zwiększyć liczbę urządzeń napędzanych układami Intela na rynku chińskim, a także uczynić je bardziej konkurencyjnymi (przede wszystkim cenowo). Oba przedsiębiorstwa specjalizują się w chipach odpowiadających za komunikację sieciową. W tym roku Intel ma zamiar sprzedać łącznie na całym świecie 40 mln smartfonów i tabletów ze swoimi układami. Inwestycja natomiast pozwoli znacząco poprawić ten wynik w roku następnym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu