Android

Smartfony z Androidem będą znały naszą lokalizację co do metra

Kacper Cembrowski
Smartfony z Androidem będą znały naszą lokalizację co do metra
6

W ciągu kilku miesięcy smartfony z Androidem będą dużo dokładniej mierzyć naszą lokalizację. Dokładność zwiększy się do jednego metra, co jest naprawdę niesamowitym wynikiem.

Taka dokładność lokalizacji będzie dostępna w smartfonach z procesorami Snapdragon 8 Gen 1 i Snapdragon 888. Qualcomm skorzysta z usług RTX GNSS firmy Trimble, która jest ich długoletnim współpracownikiem, aby dać producentom smartfonów z systemem Android, usługodawcom i twórcom aplikacji możliwość pobierania dokładniejszych informacji o lokalizacji.

Trimble podaje, że Qualcomm poprawi dokładność lokalizacji na smartfonach z Androidem aż pięciokrotnie w porównaniu z obecnymi możliwościami. Nowa technologia pozwoli na nawigację po pasie ruchu dla samochodowych systemów nawigacyjnych, a firma twierdzi również, że to może pomóc użytkownikom w łatwiejszym osoby jadącej z nami czy określeniu bardziej precyzyjnych miejsc docelowych. Dokładniejsza lokalizacja ma pojawić się w drugim kwartale tego roku.

W kwestii prywatności - nadal będzie możliwa opcja wyłączenia śledzenia lokalizacji dla całego systemu i dla pojedynczych aplikacji. Nadal będziemy mogli także usunąć historię naszej lokalizacji z systemu, więc w kwestii prywatności nic to nie zmienia. Wydaje się więc, że nowa technologia od Trimble wpłynie wyłącznie pozytywnie.

Na ten moment nie podano jednak informacji, czy istniejące już smartfony będą mogły korzystać z nowej technologii, czy będzie to nowość wprowadzona dopiero w telefonach, które wkrótce pojawią się na rynku.

Źródło: Engadget

Obrazek wyróżniający: Henry Perks dla Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news