Google

Android Auto oceni stan Twojego kabla USB. Google rozwiązuje problem w ciekawy sposób

Kacper Cembrowski
4

Google wypuściło nową aktualizację do Android Auto, która w ciekawy sposób eliminuje dość częsty problem - będzie diagnozować stan naszego kabla USB.

Redaktor naczelny XDA Developers, Mishaal Rahman, przedstawił nowość za pośrednictwem Twittera. Jeśli nasz smartfon nie może połączyć się z samochodem, włączy się narzędzie diagnostyczne, które pomoże stwierdzić, czy problem tkwi w kablu USB. Paradoksalnie, to bardzo często było źródłem problemu i kiedyś było z tym sporo problemów.

Rahman pokazuje na zrzutach ekranu że narzędzie o nazwie “USB Startup Diagnostics” najpierw sprawdza, czy kabel został podłączony, następnie przechodząc do diagnozy jego jakości. Co jest kluczowe, na stronie Google możemy znaleźć informacje, że firma zaleca korzystanie z kabla dołączonego w zestawie ze smartfonem lub takiego, który ma mniej niż metr długości. Google odradza również korzystania z hubów czy przedłużaczy kabli.

Szkopuł tkwi w samych kablach. W istocie nigdy nie mamy pewności, czy dany kabel jest dobry czy obsługiwany przez Android Auto - nawet, jeśli dostaliśmy go razem ze smartfonem. Pierwszą kwestią jest marka smartfona i jakość samego przewodu, a drugą - złącze. Najnowsze telefony zazwyczaj mają kabel z dwóch stron kończący się USB-C, co nie jest standardem w większości samochodów. Cóż, “łatwo się mówi”.

Sprawdź też: Android Auto bezprzewodowo

Rahman informuje, że narzędzie diagnostyczne jest dostępne w wersji 7.5.121104 Android Auto. Aktualizacja aplikacji od Google powinna powoli być dostępna u wszystkich użytkowników, a co za tym idzie, już wkrótce każdy będzie mógł zweryfikować swój kabel.

Źródło: Mishaal Rahman (Twitter)

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news