Telekomy

Karta SIM tylko do dzwonienia. Najtańsze oferty

Grzegorz Ułan
8

To kolejna część naszego mini cyklu z ofertami dla osób, które korzystają w swoich smartfonach tylko z wybranych usług. Zaczęliśmy od najlepszej opcji na kartę SIM do telefonu - tylko do internetu. Dziś przyjrzymy się ofertom dla osób, które wykorzystują telefon tylko do dzwonienia.

Aktualnie w ofertach niemal wszystkich operatorów standardem są pakiety z nielimitowanymi w rozmowami, wiadomościami SMS/MMS oraz dużymi paczkami danych (nawet też już nielimitowanymi). Do tego stopnia są już powszechne, iż osoby, które korzystają w swoich smartfonach tylko z jednej z tych usług muszą się nagimnastykować, by znaleźć coś dla siebie, w cenie niższej niż te nielimitowane oferty na wszystko.

Postanowiłem więc zebrać je w jednym miejscu, dziś będą to oferty tylko do dzwonienia. Obecnie najtańszy nielimitowany pakiet na wszystko kosztuje 19,90 zł, szukamy więc tańszych ofert, tylko z nielimitowanymi rozmowami, ewentualnie z jakimś pakietem minut na rozmowy.

Polecamy na Geekweek: Samsung Galaxy S23 jest nieziemsko nudny. Oto dlaczego

Telefon tylko do dzwonienia - najlepsze oferty

a2mobile

Zaczynamy alfabetycznie od a2mobile. To oferta na kartę, więc bez zobowiązań - możemy tu aktywować miesięczny pakiet za 12,90 zł miesięcznie, zawierający nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne.

Fakt Mobile

W przypadku oferty Fakt Mobile - również oferta na kartę, mamy tu do wyboru trzy pakiety. Pierwszy za 15 zł miesięcznie, w ramach którego nie zapłacimy więcej niż ta kwota za nielimitowane rozmowy czy nawet wiadomości SMS.


Jednak osoby, które wykorzystują telefon tylko do dzwonienia, niekoniecznie potrzebują do tego nielimitowanego w rozmowy pakietu. Jeśli rozmawiamy w miesiącu niecałą godzinę czy nawet kilka godzin, nadal będziemy potrzebowali oferty minimalizującej miesięczne koszty. Dla przypomnienia, obecnie koszt minuty rozmowy poza pakietem potrafi sięgać już 49 groszy, więc taki pakiet 50 minut za 3 zł czy 9 zł za 300 minut będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które niewiele w miesiącu rozmawiają przez telefon.

Klucz Mobile

Podobny pakiet co w Fakt Mobile znajdziecie u innego operatora wirtualnego - Klucz Mobile. Za 15 zł miesięcznie możecie rozmawiać przez cały miesiąc z numerami komórkowymi i stacjonarnymi.

Faktowy pakiet wydaje się jednak korzystniejszy, bo nie zapłacicie w nim też za wiadomości SMS, jeśli Wam się kiedyś takowe trafią do wysłania.

Lajt Mobile

Nieco drożej taki pakiet zakupicie w Lajt Mobile - za 15,99 zł miesięcznie oprócz nielimitowanych rozmów do wszystkich, dostępne są tu też nielimitowane SMS-y (MMS-y płatne) oraz niewielki pakiet transferu danych 1GB.

Lycamobile

Kolejną ofertę z pakietem minut znajdziemy w Lycamobile, gdzie 100 minut miesięcznie kosztuje 10 zł. Do tego dochodzi 100 SMS-ów i 1GB/6GB (dla nowych klientów) transferu danych.

Otvarta


W Otvarta, podobnie jak w Fakt Mobile mamy dwie opcje do wyboru - dla rozmawiających nie więcej niż przez godzinę w miesiącu dostępny jest plan za 9,99 zł miesięcznie, a za opcję z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich zapłacimy 14,99 zł. Dodatkowo skorzystamy w tych pakietach z paczki danych na poziomie odpowiednio 2 GB i 11 GB w miesiącu.

Virgin Mobile


Ostatnia z ofert dedykowanych przede wszystkim osobom, które tylko rozmawiają przez telefon, to dwa pakiety w Virgin Mobile - jedna na abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia za 15 zł, zawierająca nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz druga w ofercie na kartę za 9 zł miesięcznie z pakietem 300 minut i 300 SMS-ów w miesiącu.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu