Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Startups

Team Europe Ventures inwestuje w INFAKT.pl!

GM
Grzegorz Marczak
34

Niedawno pisałem o tym, że TEV planuje stworzyć fundusz inwestujący (również w Polsce) w młode firmy w początkowej fazie rozwoju. W międzyczasie Team Europe Ventures zainwestował bezpośrednio w polską firmę INFAKT czyli producenta oprogramowania w modelu SaaS (Software as a Service) dla małych i śre...

Niedawno pisałem o tym, że TEV planuje stworzyć fundusz inwestujący (również w Polsce) w młode firmy w początkowej fazie rozwoju. W międzyczasie Team Europe Ventures zainwestował bezpośrednio w polską firmę INFAKT czyli producenta oprogramowania w modelu SaaS (Software as a Service) dla małych i średnich firm wspomagającego prowadzenie działalności gospodarczej.

Według informacji prasowych Team Europe Venture wraz z inwestorem indywidualnym Christophem Janz objęli 30% udziałów w spółce. Niestety jak to zwykle bywa w tym przypadku kwota transakcji nie jest znana.

Infakt ma podobno aż 50 tysięcy użytkowników i jest jednym z liderów w tej kategorii oprogramowania dostarczanego w modelu SaaS. Jeśli założymy, że z tych 50 tysięcy choćby 10% to regularnie płacąc użytkownicy (a może być ich znacznie więcej bo serwisie tym praktycznie nie ma darmowych kont) to robi się z tego całkiem ciekawy biznes.

Panom od Infakt serdecznie gratuluję pozyskania inwestora! Wprawdzie marka ta jest już znana i rozpoznawalna na rynku to jednak odpowiedni zastrzyk finansowy przeznaczony na reklamę i marketing może z pewnością skutecznie pomóc w rozwoju biznesu.

Dobra inwestycja Team Europe Ventures - czekam na następne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupinwestycje