Startups

Team Europe Ventures uruchamia fundusz inwestujący również w Polsce!

GM
Grzegorz Marczak
22

Team Europe Ventures uruchamia fundusz mający do wydania 6 miliionów euro na spółki internetowe z Niemiec i uwaga uwaga Polski! Co jeszcze bardziej ciekawe chodzi o spółki we wczesnych fazach rozwoju (tak zwany seed), pojedyncza inwestycja może sięgnąć prawie 500 tysięcy euro. Fundusz stworzony prze...

Team Europe Ventures uruchamia fundusz mający do wydania 6 miliionów euro na spółki internetowe z Niemiec i uwaga uwaga Polski! Co jeszcze bardziej ciekawe chodzi o spółki we wczesnych fazach rozwoju (tak zwany seed), pojedyncza inwestycja może sięgnąć prawie 500 tysięcy euro. Fundusz stworzony przez TEV ma rocznie przeprowadzać 4 do 5 inwestycji a w razie potrzeby zaprosi do inwestycyj kolejnych dużych graczy z pieniędzmi.

Mam nadzieję, że jest to przejaw ożywienia na rynkach zagranicznych - takie po kryzysowe nadrabianie zaległości. W komunikacie od TEV czytam, że firma ta dostrzegła lukę na rynku jeśli chodzi o inwestycje typu Seed. Trudno się z tym nie zgodzić, nasze fundusze inwestycyjne (przez nasze rozumiem te której działają na terenie polski) w ostatnim roku bardzo ograniczyły swoją działalność. Szczerze mówiąc nie pamiętam, żadnych znaczących inwestycji od tych firm które jeszcze nie dawno tak ochoczo uczestniczył w wszystkich barcampowych spotkaniach.

Z hura optymizmem poczekał bym jednak do pierwszych efektów pracy funduszu powołanego przez TEV. Do tej pory nie było przecież przeszkód aby inwestować w polski rynek mimo to TEV nie był w tym obszarze za bardzo aktywny. Dwa serwisy które były inwestycją tej spółki w Polsce to niania.pl i epuls.pl.

Mam nadzieję, że nowy fundusz rozrusza trochę nasz rynek i będziemy świadkami jakichś ciekawych inwestycji (może przejęć). Tak czy inaczej powstanie kolejne miejsce do którego młodzi startupowcy będą mogli udać się po wsparcie finansowe (bo jak wiemy PARP i jego 8.1 robi się naprawdę niebezpieczny dla zdrowie przedsiębiorców)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fundusze inwestycyjnePARP