Polska

Taxify od dziś zmienia nazwę na Bolt

Grzegorz Ułan
Taxify od dziś zmienia nazwę na Bolt
37

Zaledwie dwa tygodnie temu mytaxi poinformowało o zmianie nazwy na FREE NOW, teraz Taxify informuje o podobnym kroku i zmianie nazwy na wszystkich rynkach na Bolt (piorun).

Taxify zadebiutował w Polsce w listopadzie 2016 roku, jako konkurencja dla Ubera, początkowo tylko w Warszawie, ale teraz dostępny jest też w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy i od dziś Białymstoku.

Skąd zmiana nazwy? Taxify startowało jako aplikacja do zamawiania taksówek, teraz to już nie tylko taksówki, ale też i motorowery oraz elektryczne hulajnogi, tak więc zmiana wydaje się konieczna.

Markus Villig, założyciel i CEO firmy Bolt:

Pięć lat temu misją Taxify było sprawienie, że transport w miastach będzie bardziej komfortowy i tańszy. Naszą pierwszą usługą w Estonii była aplikacja do zamawiania przejazdów taksówkami, która miała gromadzić wszystkie lokalne taksówki na jednej platformie. To rozwiązanie dało firmie jej pierwotną nazwę. Poczyniliśmy ogromny postęp we wprowadzaniu naszej wizji, jednak zaczęliśmy również wychodzić poza nazwę naszej marki. Biorąc pod uwagę ambicję do rozwiązywania problemów transportowych na szerszą skalę, chcemy, aby nazwa naszej marki odzwierciedlała jej przyszłość, a nie przeszłość. Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego. Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna.

Aktualnie usługi Taxify dostępne są w ponad 30 krajach na całym świecie, a korzysta z nich już ponad 25 milionów pasażerów. Nie od razu wszyscy dostrzegą zmiany, nowe logo i nazwa Bolt pojawiać się ma w aplikacjach stopniowo w ciągu najbliższych tygodni. Aktualizacja nastąpi automatycznie, bez konieczności ręcznego jej uruchamiania w Google Play czy App Store.

Źródło: Taxify/Bolt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu