Poradniki

Tapety na smartfony z Androidem oraz iOS: najlepsze platformy i aplikacje

4

Szukacie najlepszych tapet na smartfona? Sprawdźcie te aplikacje i strony internetowe, w których czekają piękne grafiki na wasze ekrany!

Jestem jednych z tych użytkowników, którzy tapety zmieniają naprawdę rzadko. Dlatego proces wyszukiwania odpowiedniej grafiki która wyląduje na pulpicie mojego smartfona czy też komputera trwa... dłużej niż kilka-kilkanaście minut. Przez lata jednak dorobiłem się kilku ulubionych miejsc, które pod tym względem nigdy nie zawodzą. Jeżeli szukacie tapet wysokiej jakości, które ozdobią wasze ekrany – warto sprawdzić poniższe adresy i aplikacje!

Simple Desktops

Mniej znaczy więcej. Minimalizm na pulpicie gości u mnie często, a biblioteka Simple Desktops od wielu lat jest u mnie przerabiana. Tamtejsze wzory to głównie nieprzekombinowane wektory, które wyglądają fantastycznie i dostępne są w kilku wielkościach. Można je przejrzeć i pobrać po prostu pod adresem http://simpledesktops.com/ -- reklamowana w serwisie aplikacja dla Androida jest już niedostępna, zaś ta dla iOS kosztuje 9 złotych i nie oferuje nic więcej... no może poza wygodniejszym ustawieniem grafik, ale myślę, że nie jest to specjalnie trudne zadanie. Prawda?

Tapety od Google

Jeżeli patrząc na ekran swojego Androida czujecie się znudzeni i żadna inna propozycja z powyższej listy nie przypadła wam do gustu, to... może warto sięgnąć po tapety od Google? Internetowy gigant w 2016 roku wypuścił dedykowaną tematowi aplikację, która dostępna jest w Google Play. Nie brakuje tam całego pakietu obrazów z Google Earth, a także bogatej kolekcji grafik zamieszczanej w Google Plus. Obsługa platformy jest dziecinnie prosta — a jest w czym wybierać!

Unsplash

Unsplash to popularny serwis ze stockami. A skoro darmowe fotografie, to i potencjalnie duża paczka tapet! W serwisie powstała nawet specjalna kategoria przeznaczona pionowym tapetom, przygotowanym z myślą o urządzeniach mobilnych. Jeżeli nie chcecie przebijać się przez tamtejsze taki czy wyszukiwarkę, to podpowiadam że znajdziecie je tutaj: tapety na Androida, tapety na iOS. Jeżeli takie przeglądanie tamtejszej biblioteki was nie satysfakcjonuje, to warto zainteresować się dedykowanej jej aplikacji, które nie dalej niż kilka tygodni temu trafiła na iPhone.

Walli

Walli to popularna platforma z tapetami na smartfony, które wyróżnia dbałość o jakość i najdrobniejsze szczegóły. Cały pakiet kategorii tematycznych oraz filtrów, które pozwolą nam szybciej trafić na interesujące nas propozycje.

Walli to także społeczność artystów z całego świata, wyróżniających się swoim unikalnym stylem, starannie dobranych przez zespół Walli. Wyszukaliśmy najlepszych grafików z całego świata dzięki czemu ty nie musisz już tego robić. W naszej aplikacji artyści zostają nagradzani za ich pracę: używając Walii pomagasz artystom zdobyć uznanie za ich sztukę. Nagradzamy wszystkich uczestniczących twórców dzieląc z nimi nasze dochody.

Tamtejsza biblioteka dostępna jest bezpośrednio z poziomu urządzeń mobilnych. Dedykowane aplikacje znajdziemy zarówno na Androida jak i iOS.

Tapety na smartfony: podsumowując

Powyższe cztery adresy to wybór nieprzypadkowy — poszukując nowej grafiki na ekrany moich urządzeń zaglądam tam regularnie i... jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Oczywiście to sprawa mocno subiektywna, bo dla każdego co innego okaże się atrakcyjną tapetą. Dlatego gdybyście nie trafili tam nic dla siebie, warto zawsze przewertować także biblioteki:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu