Poradniki

Najlepsze tapety, jakie znajdziecie tylko w Samsungach

Kamil Świtalski
Najlepsze tapety, jakie znajdziecie tylko w Samsungach
1

Szukacie najlepszych tapet na wasze smartfony Samsunga? Podpowiemy, gdzie je znaleźć.

Tapeta naszego smartfona to grafika którą prawdopodobnie widzimy najczęściej. No tak — jest jeszcze grafika blokady ekranu, ale często w obu przypadkach użytkownicy wykorzystują te same motywy. Producenci urządzeń długo debatują z jakimi tapetami powinno zadebiutować ich urządzenie — to przecież obrazki które trafią do wiadomości prasowych i do wszystkich mediów. To one będą widniały na tapecie prezentowanego po raz pierwszy smartfona. Niby błacha rzecz, ale jednak trzeba jej poświęcić sporo uwagi, by pokazać wszystkie atuty sprzętu. To także tapety, których często nie znajdziemy nigdzie indziej. Skąd brać te wszystkie piękne tapety Samsunga, które firma serwuje swoim urządzeniom? Sprawa wcale nie jest taka prosta, bo te... najprościej zgarnąć po prostu kupując dane urządzenie koreańskiego giganta. Ale, na szczęście, to jeszcze nie koniec.

Skąd pobrać "exclusive'y" od Samsunga?

Tapet które trafiają do tych urządzeń próżno szukać w popularnych aplikacjach z tapetami, ponieważ są chronione prawami autorskimi. Ale to w końcu grafiki, więc internet w tym temacie nie zawodzi. I tak naprawdę fanowskie strony z bogatymi bibliotekami tapet, albo specjalizujące się w nowościach ze świata smartfonów, są miejscami gdzie można takowe znaleźć. Oczywiście mowa tu o grafikach w statycznej formie — bo z tapetami wideo czy tapetami ruchomymi sprawy nie są takie proste. Te, poza urządzeniami koreańskiego giganta, znajdziecie w sklepie Samsunga — a dokładniej w aplikacji Galaxy Themes. To właśnie ich platforma z motywami na smartfony jest miejscem, gdzie znajdziecie wszystkie "exclusive'y" tapet Samsunga — i to dla najróżniejszych urządzeń.

Oficjalne, statyczne, tapety z flagowych urządzeń znaleźć można m.in. na forum Reddit (Galaxy S20, Galaxy S10), albo w okolicach premiery na wspomnianych już stronach fanowskich — np. ostatnią paczkę tapet z Samsunga Galaxy S20 znajdziecie w serwisie XDA Developers.

Najlepsze tapety od Samsunga na ekran z dziurką

Mówiąc o tapetach Samsunga, trudno ominąć obecny w ich flagowcach ekran z dziurką. Ten, jak można się było spodziewać, wzbudził kreatywność twórców z całego świata i przez ostatnie miesiące widać coraz większą kreatywność w dostosowywaniu grafik, które w bardzo fajny i niebanalny sposób wykorzystują ten element urządzenia. Zaczęło się z premierą urządzeń z rodziny Samsung Galaxy S10, ale mimo że tegoroczne wiosenne flagowce przesunęły dziurkę w środkową część ekranu — wciąż kreatywnych rozwiązań nie brakuje, zobaczcie sami!

Skąd wziąć fajne tapety na ekran z dziurką? Wiele stron z tapetami przygotowało specjalne kategorie w tym temacie, znajdziecie je m.in.:

Najwięcej jednak dzieje się na forum Reddit, w miejscach poświęconym w stu procentach tapetom dla poszczególnych modeli smartfonów: Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S10.

Najlepsze tapety na telefon - nie tylko Samsunga

Jak widać — jest w czym wybierać, nie brakuje też kreatywnego podejścia do tematu. Ale tapety na smartfony to ważna sprawa. Gdzie szukać najlepszych tapet na telefon? Wspomniane już forum Reddit to świetne miejsce, w którym regularnie pojawiają się fajne, nowe, treści — warto zajrzeć na /r/MobileWallpaper. Poza tym sięgnijcie po aplikacje z tapetami, tych nie brakuje. Najlepsze tapety na smartfony (i to nie tylko te Samsunga) znajdziecie w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu