Apple

Tańsze komputery iMac? To może być strzał w dziesiątkę na miarę iPhone SE 2020

PW
Paweł Winiarski
13

Ja wiem, że patrzę na stacjonarne komputery iMac przez pryzmat polskich cen, ale jednak te sprzęty nigdy nie należały do tanich. Wiele wskazuje na to, że firma będzie szła za ciosem i również w tym segmencie zaprezentuje tańsze urządzenia.

Aktualnie w ofercie Apple możemy kupić dwa modele komputerów iMac. Ceny tych z niewielkim ekranem o przekątnej 21,5 cala zaczynają się od 5499 złotych, a kończą na 7499 złotych. Jest też większy model z ekranem 27 cali, to jednak wiąże się z konkretnym wzrostem cen - możemy je w Polsce kupić od 8999 do 11499 złotych - to oczywiście oficjalne ceny ze strony Apple. Jest też iMac Pro,a le kiedy widzę cenę 23999 złotych od razu zamykam kartę i nawet nie zaglądam w specyfikację. To samo gdy włączam zakładkę Mac Pro i widzę 27999 oraz 30499 złotych, a to przecież jedynie bazowe modele.

Ostatnio mówiło się nieoficjalnie o nowym 23-calowym komputerze iMac, który dodatkowo byłby wielkości 21-calowego modelu, a co za tym idzie należałoby się spodziewać widocznie mniejszych ramek wokół ekranu. To na pewno odświeżyłoby nieco linię tańszych wersji tego komputera.

Przeczytaj również: Plotki o fali tańszych produktów Apple

Specyfikacja specyfikacją, wygląd wyglądem - ale liczy się też również (a może przede wszystkim) cena. Coraz częściej pojawiają się w sieci informacje, jakoby Apple miało pójść za ciosem i wprowadzić tańsze modele swoich komputerów tak, jak robi to z iPadami i ostatnio ze świetnie zapowiadającym się iPhone SE 2020. Jeśli firma faktycznie zaprezentowałaby nowy model komputera w atrakcyjnej cenie, mogłoby to przekonać osoby wciąż niezdecydowane na ten sprzęt. A kierunek jest moim zdaniem dobry, co doskonale pokazał niedrogi (jak na standardy Apple) bazowy model iPhone 11, który okazał się hitem sprzedażowym. Obstawiam jednak, że iPhone SE 2020 bez problemu pokona go w tym temacie i będzie najchętniej kupowanym smartfonem Apple. Zdaję sobie sprawę z tego, że komputery stacjonarne to zupełnie inna kategoria produktów, ale tu również cena może zdziałać cuda. O ile oczywiście nowy, "budżetowy" iMac nie będzie wydmuszką względem pozostałych komputerów z oferty firmy.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu